Google Workspace Hesabı nedir?

Google, G Suite hizmetlerinin markasını Google Workspace olarak değiştiriyor. Ve geçtiğimiz yıl Google’ın hizmetlerinde bu kadar çok yeniden markalaşma ve yeniden tasarımın olması tesadüf değil.

Google, bu yılın başlarında Hangouts Meet’in markasını Google Meet olarak değiştirdi. Ardından, Gmail penceresine Google Meet için bir sekme ekleyerek Gmail’i yeniden tasarlamaya başladı. Bu değişikliklerin bazıları pandeminin ardından gerçekleşti, diğerleri ise zaten işin başındaydı. Ancak, görünüşe göre, tüm bunlar şu ana – Google Workspace’in lansmanına – götürüyordu.

G Suite, birkaç yıl önce kullanıma sunulduğunda, işlerin o zamanki işleyişi açısından mükemmeldi. Ama şimdi her şey farklı. Evden çalışmak neredeyse herkes için yeni normaldir. Ve teknoloji, insanların bağlantıda kalmasında ayrılmaz bir rol oynuyor. Bu dönüşen dinamiğin de yeni bir çözüme ihtiyacı var. Google Workspace, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran çözümdür.

Google Workspace nedir?

Google Workspace, G Suite’in yerini alan, Google’dan yeniden tasarlanmış, yeniden tasarlanmış bir üründür. Çalışmak için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir alanda birleştirmek için her şeyi (Gmail, Sohbet, Meet, Dokümanlar, Takvim) bir araya getirir. Önceden, Google’ın tüm bu üretkenlik uygulamalarına yalnızca ayrı olarak erişilebiliyordu.

Gmail’de Google Workspace entegrasyonu. Kaynak: GoogleVe artık her şeye doğrudan Gmail’den erişebilirsiniz. Ancak Google Workspace, yalnızca tüm araçları sizin için tek bir yere getiren bir entegrasyon değildir. Bundan çok daha fazlası. Sonunda, Google’ın hizmetlerini kullanırken ekip üyelerinizle işbirliğini daha kolay ve daha etkili hale getirecek. Microsoft Teams’deki Teams’e çok benzeyen, Odalar olarak bilinen yeni bir özellik olacak.

Bir Google Çalışma Alanı Odasında sohbet edin. Kaynak: GoogleGoogle Workspace hesabı, aslında daha önce bir G Suite hesabı olarak kullanılan hesaptı. Ve bu entegre deneyim artık tüm ödeme yapan müşteriler için mevcuttur. Bu nedenle, zaten G Suite’i kullanan kullanıcılar değişiklikleri hesaplarında bulacaktır. Google Workspace hesabı isteyen ancak G Suite hesabı olmayanlar, Google Workspace ile birlikte gelen yeni iş planlarından birine abone olabilir.

Google Workspace Fiyatlandırması

Google Workspace için fiyatlandırma neredeyse G Suite’e benzer, ancak ek bir plan getirdiler ve önceki planların adları da farklı.

300’den az kullanıcısı olan şirketler için fiyatlandırma katmanı şu şekildedir:

Hizmetler ve kaynaklar her plana göre farklılık gösterir. Daha büyük şirketler için Kurumsal plana sahipler ve aynı fiyat teklifi yalnızca Satış ekibiyle iletişime geçilerek kullanılabilir.

Ayrıca Meet, Docs ve Drive isteyen ancak mevcut e-posta ve takvim sistemlerini korumak isteyen şirketler veya departmanlar için kullanıcı başına aylık 8 ABD doları tutarında bir Essentials planı vardır.

Google Workspace, yalnızca eski bir hizmete atılan yeni bir ad değildir. Bu yeni ürünle çok şey değişecek. Ancak bu, değişimin yıkıcı olacağı anlamına gelmez. G Suite hizmetlerini her zaman kullanmış kişiler, bu hareketi yapmayı eşit derecede daha kolay bulacaktır.

Google Workspace ve yeni Gmail’in onayladığı bu yeni felsefe, yalnızca ödeme yapan müşteriler için olmayacak. Google Workspace, önümüzdeki aylarda da ücretsiz müşterilerin kullanımına sunulacak, ancak hizmetlerin kapsamı değişiklik gösterecek.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir