Windows 10’da Cloudflare WARP VPN Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Cloudflare WARP VPN, piyasaya sürüldüğünden beri hızlı ve özel internet taraması için Android ve iOS kullanıcıları arasında oldukça popüler olmuştur. Bir DNS çözümleyiciyle paket anlaşma olarak gelen bu VPN, birçok akıllı telefon kullanıcısı için neredeyse kült statüsüne sahiptir.

Geçtiğimiz yıl mevcut 1.1.1.1 DNS Çözümleyiciye tanıtılan WARP VPN, geleneksel bir VPN değil. Yani karşılaşmış olabileceğiniz diğer VPN’ler gibi değil. Kaynağınızı gizlemez veya coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmenize izin vermez. WARP, internette bulunduğunuz ülke yerine başka bir ülkeden geziniyormuş gibi davranmanıza izin vermez. Herhangi bir anonimlik de sağlamaz; iletişim kurduğunuz sunucular siz olduğunuzu bilecek.

Bununla birlikte, kullanıcılar akıllı telefonlarından internette gezinirken sunduğu gizlilik ve hız nedeniyle beğeniyorlar. Trafiğinizi şifreler ve hiç kimse verilerinize göz atamaz. Neden bu kadar popüler olduğunu anlayabilirsiniz. Artık masaüstü bilgisayarınızda da aynı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Cloudflare 1.1.1.1, WARP ile artık Windows ve Mac sistemleri için ücretsiz olarak kullanılabilir. WARP bağımsız bir uygulama değildir; bunu yalnızca 1.1.1.1 DNS Çözümleyici ile kullanabilirsiniz. 1.1.1.1 ise WARP olmadan kullanılabilir. Ancak aynı uygulamanın bir parçası olarak paket anlaşma olarak gelirler. Öyleyse Windows için nasıl edinileceğini görelim.

Cloudflare WARP’ı Windows 10’a yükleme

Windows 10 için Cloudflare WARP VPN’i yüklemek ücretsizdir. Cloudflare, WARP’tan daha hızlı internet sunan WARP + için ücretli bir abonelik sunsa da, şimdilik yalnızca iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir.

Sisteminiz gereksinimleri karşılıyorsa, Windows uygulamasını indirmek için one.one.one.one veya 1.1.1.1 adresine gidin. Yazılım yalnızca 64 bit işletim sistemi ile uyumludur.

Yazılımı indirmek için ‘Windows’ düğmesine tıklayın. Cloudflare WARP için “.msi” dosya türünün otomatik indirilmesi başlayacaktır.

Tarayıcı indirmelerinizden dosyaya tıklayın veya bilgisayarınızdaki indirilenler klasörüne gidin ve çalıştırmak için “.msi” dosyasına çift tıklayın.

Cloudflare WARP’ı PC’nize kurmak için kurulum sihirbazındaki talimatları izleyin. Her şeyin bitmesi sadece birkaç dakika sürecek.

Cloudflare WARP VPN’i kullanma

Cloudflare WARP VPN ile ilgili en iyi şeylerden biri, kullanımının oldukça kolay olduğu gerçeğidir ve daha önce deneyimi olmayan insanlar bile onu son derece kolaylıkla kullanabilirler. Cloudflare 1.1.1.1’i ilk yüklediğinizde, uygulama varsayılan olarak çalışacaktır. Ekranın sağ alt köşesinde küçük bir pencere açılacaktır. Uygulamayı kurmak için ‘Devam Et’i tıklayın.

Ardından, kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikası ekranınızda görünecektir. Yazılımı kullanabilmek için şartları kabul etmeniz gerekir. Koşulları gözden geçirin ve uygulamayı kullanmaya başlamak için ‘Kabul Et’i tıklayın.

İleride görev çubuğunuzun sistem tepsisinden WARP penceresini açabilirsiniz.

Artık WARP kullanmaya başlayabilir ve hızlı ve güvenli gezinme yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, uygulamadaki ayarlar, hem 1.1.1.1 + WARP kullanma seçeneği etkinleştirilecek şekilde olacaktır. Dolayısıyla, WARP’ı kullanmak için yalnızca bağlan düğmesine tıklamanız yeterlidir.

VPN’e bağlanmak için seçim düğmesine tıklayın. Ve WARP VPN ve 1.1.1.1 DNS Çözümleyiciye bağlanacaksınız.

WARP VPN olmadan yalnızca 1.1.1.1 DNS Çözümleyiciyi kullanmak isterseniz , Cloudflare WARP penceresinin sağ alt köşesindeki ‘Ayarlar’ düğmesine tıklayın.

Bir menü açılacaktır. WARP olmadan kullanmayı seçmek için 1.1.1.1’e tıklayın.

İnternette gizliliğinizi korumak, özellikle yaptığınız her şeyi görebilen ve hatta satabilen ISS’niz için büyük bir endişe kaynağıdır. Cloudflare’nin WARPBu görevi sorunsuz hale getirir ve aynı zamanda bu süreçte gezinmenizi önemli ölçüde hızlandırır.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir