Apple'ın sahnede duyurmadığı 4 Cool iOS 13 özellikleri

Apple, WWDC’de Karanlık Mod, QuickPath Klavye, yeni Fotoğraflar uygulaması ve çok daha fazlası gibi iOS 13’ün en iyi özelliklerinden bazılarını sahnede sergiledi. Ancak iOS 13’te muhtemelen bilmediğiniz çok daha fazlası var.

Apple’ın lansman etkinliğinde bize bahsetmediği en havalı iOS 13 özelliklerinden 10’unun bir listesini yaptık.

WiFi, Bluetooth ayarlarına artık Kontrol Merkezi’nden erişilebilir

İOS 13’te, WiFi ve Bluetooth cihazlarını hızlı bir şekilde görüntülemek ve bunlara bağlanmak için artık Kontrol Merkezi’ndeki WiFi ve Bluetooth geçişlerinde 3D Touch (veya Haptic touch) yapabilirsiniz. Ve en önemlisi, artık WiFi ve Bluetooth ayarlarına doğrudan Kontrol Merkezi’nden geçebilirsiniz.

Tüm iOS 13 cihazları için Haptic Touch

İPhone XR’den gelen Haptic Touch özelliği, iPad’ler dahil olmak üzere tüm iOS 13 destekli cihazlara geliyor. Geçen yıl Apple, iPhone XR’de kullanıcıların 3D Touch destekli cihazların yaptıklarına benzer şeyler yapmasına izin veren Haptic Touch’ı tanıttı.

Artık iOS 13 ile hızlı eylemleri kolayca kullanmak için bir uygulama simgesine dokunup basılı tutabilirsiniz.

Harika Yeni Hacim Kaydırıcı

İOS 13’teki Ses kontrol arayüzü, uzun zamandır iOS’taki en önemli UI iyileştirmelerinden biridir. Yeni Ses kaydırıcısı şıktır, ekrandaki içeriği engellemez ve sevimli ince animasyonlar içerir.

iOS 13 Ses Kaydırıcısı

App Store indirmelerinde Mobil Veri sınırı yok

Apple, Mobil Veri üzerinden uygulama indirmede 150 MB veri sınırına sahipti. Son zamanlarda şirket sınırı 200 MB’a çıkardı ve iOS 13 Beta ile App Store’dan indirebileceğiniz uygulamaların veya oyunların boyutunda bir sınırlama yok.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir