Zoom Bulut Kayıtlarını Google Drive’a Otomatik Olarak Aktarma ve Kaydetme

Zoom kayıtları kullanıcılar arasında popülerdir. İstediğiniz zaman tekrar ziyaret etmek için tüm toplantılarınızı kolayca kaydedebilir ve toplantılarda her zaman tartışılan veya öğretilen her şeyin zirvesinde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Lisanslı kullanıcılar ayrıca toplantıları Zoom bulutuna kaydedebilir. Bulut kayıtlarının, emsallerinden (yerel kayıtlar) daha da popüler olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar, toplantıyı kaydederken hangi cihazı kullandıkları konusunda endişelenmemeyi ve bunun yerine tüm toplantılarına tek bir yerden erişmeyi sever.

Ancak bulut kayıtlarında, potansiyel olarak bulut alanınızın tükenmesi gibi bir sorun da ortaya çıkar. Tahsis edilen alan kotanızı hızlı bir şekilde dolduruyorsanız ve yerin tükenmesi endişeleri sizi rahatsız ediyorsa, bu böcekleri uzak tutmak için basit bir düzeltme var. Zoom bulut kayıtlarınızı Google Drive hesabınıza aktarabilirsiniz ve bunu sizin için yapacak bir uygulama var.

‘Google Drive for Zoom’, Zoom pazarında bu başarıyı kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan bir bağlayıcı uygulamasıdır. Zoom pazarına gidin ve ‘Zoom için Google Drive’ı arayın veya bu bağlantının sizi doğrudan oraya götürmesine izin verebilirsiniz.

Uygulamayı yüklemeden önce, önceden onaylamanız gerekir. Açmak için ‘Ön onay’ geçişine tıklayın. Sayfanızda seçeneği görmüyorsanız, bu, bir kuruluş hesabı kullandığınız ve hesabınızın yöneticisinin bunu önceden onaylaması gerektiği anlamına gelir. Sonraki adımlara devam edebilmeniz için onlarla iletişime geçin.

Uygulamayı onayladıktan sonra, ‘Yükle’ düğmesi aktif hale gelecektir. Üstüne tıkla.

Uygulama, başarılı bir şekilde çalışmak için birkaç izin isteyecektir. Gizlilik politikasını okuduktan ve bilgilerinizi uygulama ile paylaşmak istediğinizden emin olduktan sonra ‘Yetkilendir’ düğmesine tıklayın. Ayrıca, daha sonra hesap ayarlarınızdan herhangi bir uygulamanın erişimini iptal edebilirsiniz.

Ayrıca, uygulamaya Google Drive hesabınıza erişim yetkisi vermeniz gerekecektir. Google hesabınıza devam etmek için ‘Uygulamayı yetkilendir’ simgesine tıklayın.

Kullanmak istediğiniz Google hesabına giriş yapın ve uygulamanın Google hesabınıza erişmesine izin vermek için ‘İzin ver’i tıklayın.

Zoom ve Google Drive arasında bu bağlayıcı uygulamasını kurmak için gereken tek şey bu. Artık Zoom bulutuna kaydettiğiniz herhangi bir Zoom toplantısı, gelecekte otomatik olarak Google Drive hesabınıza “Zoom Kayıtları” klasörüne yüklenecektir.

İsterseniz, tüm kayıtları Google Drive’ınıza yükledikten sonra Zoom bulutundan otomatik olarak silmek için ‘Google Drive for Zoom’ bağlayıcı uygulamasını da yapılandırabilirsiniz.

Bağlayıcı uygulamasını kurduktan sonra otomatik olarak açılan splain.io kurulum sayfasında, bu ayarı etkinleştirmek için ‘Zoom’daki kayıtları Google Drive’a yüklendikten sonra sil’ kutusunu seçin. Gelecekteki tüm kayıtlar için geçerli olacaktır.

Uygulama, 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar ve sonrasında kullanıcı başına aylık 4,99 ABD doları tutarındadır.

‘Google Drive for Zoom’ bağlayıcı uygulaması, bir alan sorununuz veya başka bir nedenle tüm Zoom bulut kayıtlarınızı otomatik olarak Google Drive’a taşımanın son derece kolay bir yoludur. Uygulamayı Google Drive hesabınıza yükledikten sonra kaydettiğiniz tüm toplantıları sorunsuz bir şekilde taşıyacak ve hayatınızdaki bir şeyden daha az endişe duymanıza neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir