Zoom Toplantısını Kilitleme

Geniş bir izleyici kitlesiyle Zoom Toplantısı mı düzenliyorsunuz? Herkes toplantıya katılmadan önce toplantının çekirdek üyeleriyle özel bir an yaşamak ister misiniz? Neyse ki, Zoom toplantıları kilitlemenin ve kilidini açmanın bir yolunu sunuyor.

Toplantı sahibi veya yardımcı ev sahibiyseniz, bir Zoom toplantısını kilitleyebilirsiniz. Tüm çekirdek üyeler toplantıya katıldıktan sonra, Zoom Toplantısı penceresinin altındaki ‘Katılımcıları Yönet’ seçeneğine tıklayın.

Zoom Toplantısı penceresinin sağ tarafında, toplantıdaki tüm katılımcıların bir listesini içeren bir ‘Katılımcılar’ paneli açılacaktır. ‘Katılımcılar’ panelinin sağ alt köşesindeki ‘Daha Fazla’ düğmesini tıklayın.

‘Diğer’ menüsündeki mevcut seçeneklerden ‘Toplantıyı Kilitle’yi seçin.

Bir toplantıyı kilitlediğinizde ne olduğunu anladığınızdan emin olmak için ekranda bir onay diyaloğu gösterilecektir. Onaylamak için ‘Evet’ düğmesine tıklayın.

Bir toplantı kilitlendiğinde, hiçbir yeni katılımcı katılamaz. Davetiye gönderilen kişiler bile kilitlendikten sonra toplantıya katılamaz.

Toplantıyı kilitleme amacıyla işiniz bittiğinde, davetlilerin katılabilmesi için toplantının kilidini açın.

Bir Zoom Toplantısının kilidini açmak için Zoom Toplantısı penceresinin sağındaki ‘Katılımcılar’ panelinden ‘Daha Fazla’ düğmesine tekrar tıklayın ve ‘Toplantının Kilidini Aç’ seçeneğini seçin.

Ardından, katılımcıların toplantıya katılmasına izin vermek için onay diyaloğunda ‘Evet’i tıklayın.

Zoom toplantısını geçici olarak kilitlemek, tüm katılımcılar katılmadan önce toplantıya hazırlanmanız ve toplantının çekirdek üyeleriyle iletişim kurmanız için zaman verir. İhtiyaç duyduğunuzda kendi avantajınız için kullanın.

Check Also

Chrome’da Okuyucu Modu Nasıl Etkinleştirilir

Chrome’da artık, dikkatinizi başka yöne çeken bir web sitesinin tüm Reklamlarını ve diğer grafik öğelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.