Windows 11’de Telefon Uygulamanızı Nasıl Devre Dışı Bırakır veya Kaldırırsınız

Telefonunuz uygulamasının arka planda sürekli çalışması sizi rahatsız mı ediyor? Ondan kurtulmak için tercihinize göre uygulamayı devre dışı bırakın veya kaldırın.

Windows’taki ‘Telefonunuz’ uygulaması konsept olarak harika, Android veya iOS telefonunuza bir uygulama indirebilir, bilgisayarınızda oturum açtığınız aynı Microsoft hesabıyla oturum açabilir ve metinlere ve mesajlara erişebilirsiniz. doğrudan bilgisayarınızdan.

Uygulamayı kullanarak elde edilen kolaylık kesinlikle çekici olsa da, ‘Telefonunuz’ uygulamasında vaat ettiği kusursuz bağlantı söz konusu olduğunda hala giderilmesi gereken birçok hata var.

Ayrıca uygulama her zaman arka planda çalışır ve değerli kaynaklarınızı ve bilgi işlem gücünüzü tüketir.

Uygulamayı kullanmayan çoğunluktaysanız, geçici olarak devre dışı bırakmak veya kaldırmak kesinlikle mantıklı.

Telefonunuz Uygulamasını Ayarlar’dan Devre Dışı Bırakın

Telefonunuz uygulamasını daha sonra kullanmak isteyebileceğiniz için Windows bilgisayarınızdan kaldırmak istemiyorsanız, devre dışı bırakmak sizin için mükemmel bir çözüm olabilir.

Bunu yapmak için Başlat Menüsü’ndeki sabitlenmiş uygulamalardan veya menüden arayarak Ayarlar uygulamasına gidin.

Ardından, pencerenin sol kenar çubuğunda bulunan ‘Uygulamalar’ sekmesine tıklayın.

Ardından, Ayarlar penceresinin sağında bulunan ‘Uygulamalar ve özellikler’ kutucuğuna tıklayın.

Artık, ‘Uygulama listesi’ bölümünün altında bulunan arama kutusunu kullanarak ‘Telefonunuz’ uygulamasını arayabilirsiniz. Aksi takdirde, aşağı kaydırıp uygulamayı manuel olarak da bulabilirsiniz.

Uygulamayı bulduktan sonra, kebap simgesine (üç dikey nokta) tıklayın ve devam etmek için ‘Gelişmiş seçenekler’ seçeneğini seçin.

Ardından, ‘Arka plan uygulamaları izinleri’ bölümünün altındaki ‘Bu uygulamanın arka planda çalışmasına izin ver’ seçeneğini bulun. Ardından, hemen altında bulunan açılır menüyü tıklayın ve bu uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermemek için ‘Asla’ seçeneğini seçin.

Bundan sonra, ekrandaki ‘Sonlandır’ bölümünü bulmak için aşağı kaydırın ve etiketin altında bulunan ‘Sonlandır’ düğmesine tıklayın.

Telefon uygulamanız artık Windows 11 bilgisayarınızda devre dışı bırakılmıştır.

PowerShell Kullanarak Telefon Uygulamanızı Kaldırın

Ne yazık ki, GUI yolunu izleyerek ‘Telefonunuz’ uygulamasını kaldıramazsınız. Bununla birlikte, Windows PowerShell’de birkaç komut yazmaktan korkmuyorsanız, imkansız değildir ve aslında oldukça basit bir işlemdir.

Your Phone uygulamasını bu şekilde kaldırmak için, Windows Terminal’i aramak için önce Başlat Menüsüne ‘Terminal’ yazın. Ardından, ‘Windows Terminal’ kutucuğuna sağ tıklayın ve içerik menüsünden ‘Yönetici Olarak Çalıştır’ seçeneğini seçin.

Şimdi, PowerShell penceresinde, aşağıdaki komutu yazın veya kopyala+yapıştır Enter yapın ve klavyenize basın.

Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage

PowerShell şimdi ‘Telefonunuz’ uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırma işlemini başlatacak. İşlemin bitmesini bekleyin; tamamlandığında, uygulama sisteminizden silinecektir.

Millet, Windows 11 bilgisayarınızda Telefonunuz uygulamasını bu şekilde devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz.

Check Also

Windows Web Deneyim Paketi Nedir ve Nasıl Güncellenir?

En son özelliklere erişim ve Windows 11 PC’nizde sorunsuz bir deneyim için Windows Web Deneyim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.