Pilinizi iPhone’da Renklendirebilir misiniz? İşte bilmeniz gereken her şey

Pil simgenizi özelleştirme söz konusu olduğunda aradığınız yanıtlar.

Hepimiz telefonlarımızı kendi kişiliğimizi yansıtan bir kişiliğe sahip olacak şekilde özelleştirmeyi seviyoruz. Şimdi, iOS 14 bu görevi widget’lar ve özel simgelerle gerçekleştirmeyi çok daha kolay hale getirdi. İstediğiniz buysa, iPhone’unuzun diğerlerininki gibi görünmesine gerek yoktur.

Ancak, telefonunuzun her küçük ayrıntısını ve yönünü özelleştirmek isteyen karşı konulamaz bir şey var. Ve bu pil göstergesi simgesi kesinlikle oldukça çekici görünüyor. Zaten o kadar çok rengi değiştiriyor ki, rengini tamamen başka bir şeye değiştirip değiştiremeyeceğinizi merak ediyor. Ayrıca, başka birinin iPhone’unda da gördüğünüze yemin edebilirsiniz. Yani, gemiye atlamak için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak atlama ayakkabılarınızı bir kenara bırakmanın zamanı geldi, çünkü önce bu özelleştirme hilesi hakkında bilmeniz gereken şeyler var.

İPhone’da Pil Göstergesi Simgesini Renklendirmek Mümkün mü?

Daireler içinde dolaşmadan, cevap soğuk, zor bir hayır. Jailbreak’li bir iPhone’unuz olmadığı sürece pil göstergesi simgenizi renklendirmek gerçekten mümkün değildir.

Bir iPhone’u jailbreak yapmak, ayrıcalık artırmaya izin verir ve Apple ve App Store tarafından belirlenen yazılım kısıtlamalarını kaldırır. Jailbreak’li bir iPhone’unuz varsa, diğer şeylerin yanı sıra farklı pil yüzdeleri için farklı renkleri değiştirmenize ve ayarlamanıza izin veren bir uygulama yükleyebilirsiniz.

Ancak normal iPhone’unuzdaki pil göstergesinin rengini özelleştiremez ve değiştiremezsiniz. Pil göstergesindeki tek renk değişiklikleri Apple tarafından ayarlananlardır: şarj için yeşil, güç tasarrufu modu için sarı, düşük pil için kırmızı ve normalde beyaz.

Pil simgesinin bazı gölgelerine bir bakış: Pil göstergesi normal olarak beyaz görünüyor.

Pil göstergesinin renkleri iPhone’unuzda bir amaca hizmet eder. Şarj seviyelerinizin durumunu veya iPhone’unuzun o anda içinde bulunduğu güç modunu size bildirirler. Bu, onunla oynamanızı bekleyen sadece bir tchotchke değildir.

Sarı pil simgesi, Düşük Güç Modunun etkinleştirildiğini gösterir.

Bu nedenle, iPhone’unuzda özelleştirilmiş bir pil göstergesi simgesi istiyorsanız, önce onu jailbreak yapmanız gerekir. Ama dürüst olmak gerekirse, bunu neden bu kadar küçük bir şey için yapmak isteyesiniz? Renkli pil göstergesi olduğu kadar iyidir ve bir amaca hizmet eder. Ama yine de yapmak istiyorsan, elbette, devam et.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir