Windows 10 güvenli modda nasıl başlatılır

Bir Windows makinesini güvenli bir şekilde önyüklemenin eski güzel yöntemleri artık Windows 10 ile çalışmıyor. Ancak bu, Microsoft’un işlevselliği işletim sisteminin dışına çıkardığı anlamına gelmez. Windows 10 güvenli modu hala orada, önyüklemek için alternatif yöntemler denemelisiniz.

Daha az bilgili olanlar için, Güvenli mod, Windows’un yalnızca çalışması için gerekli hizmetleri ve sürücüleri yüklediği bir durumdur. Bu, normal durumunda iyi çalışmadığında Windows makinenizle ilgili sorunları çözmenize yardımcı olur.

Windows 10’u güvenli modda başlatmanın birkaç yolu vardır. Her durumda size yardımcı olacak en iyisini burada vereceğiz.

Windows 10 güvenli modda nasıl başlatılır

  1. Başlat menüsünü açın ve Ayarlar simgesine tıklayın.
  2. Güncelleme ve Güvenlik ayarları seçeneğini seçin.
  3. Şimdi sol kenar çubuğundaki Kurtarma seçeneğine tıklayın.
  4. Sağ paneldeki Gelişmiş başlangıç bölümünün altındaki Şimdi yeniden başlat düğmesine tıklayın.
  5. Bilgisayarınız şimdi yeniden başlatılacak ve gelişmiş bir başlangıç seçenekleri ekranına yönlendirileceksiniz. Sorun Giderme seçeneğine tıklayın.
  6. Sonraki ekranda, Gelişmiş seçenekler’i seçin »ardından Başlangıç Ayarları’na tıklayın» ve son olarak ekrandaki Yeniden Başlat düğmesine basın.
  7. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve bu sefer sizi Başlangıç Ayarları ekranına götürecektir. Burada tüm mevcut önyükleme seçeneklerini ilgili numaralarıyla birlikte göreceksiniz. Güvenli modun kendisi için üç seçenek olacaktır, işlev tuşlarını kullanarak önyüklemek istediğiniz seçeneği seçin:

  8. Windows 10 bilgisayarınız şimdi Güvenli Modda başlayacaktır.

Güvenli Modda çalışmanız bittiğinde. Normal moda geri dönmek için bilgisayarınızı Başlat menüsünden yeniden başlatmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir!

How to Update Apps from Microsoft Store on Windows

Microsoft Mağazasından Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Bilgisayarınızın güvende kalmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için Microsoft Store uygulamalarınızı ve oyunlarınızı nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir