iPhone Bekleme Modu Bildirimleri Kapatma

iOS 17’nin yeni Bekleme modu, iPhone’unuzu akıllı ekran olarak kullanmanın harika bir yoludur ancak aynı zamanda bir gizlilik sorunu da yaratır. Hassas İçeriği Gizle seçeneğini etkinleştirmiş olsanız bile, Bekleme modunda kilit ekranında bildirim önizlemeleri görüntülenir.

iOS 17, iPhone’lar için yatay modda bir masaya yerleştirildiğinde ve prize takıldığında iPhone’unuzu akıllı ekran olarak kullanmanıza olanak tanıyan Bekleme modunu tanıttı. Bekleme modu, farklı uygulamalardan widget’lar içeren, bilgi açısından zengin ekranlar görüntüler; hava durumu bilgilerini, hisse senetlerini, takvim etkinlikleri ve hatta müzik kontrolleri.

Apple ayrıca Bekleme modu için bildirim önizlemelerini değiştirerek onları daha büyük ve daha kalın hale getirerek uzaktan okuyabilmenizi sağladı. Bu, iPhone’unuz uzaktaysa kullanışlıdır ancak yaşam alanınızı başka biriyle paylaşıyorsanız da gizlilik sorunu yaratır. İşte nedeni:

  • Hassas İçeriği Gizle seçeneğini etkinleştirmiş olsanız bile, bildirim önizlemeleri kilit ekranında görüntülenir.  Bu, iPhone ekranınızı görebilen herkesin, onları gönderen uygulamaların adları ve bildirimlerin içeriği de dahil olmak üzere bildirim önizlemelerinizi de görebileceği anlamına gelir.
  • Bekleme modunun kilidini açmak için Face ID veya Touch ID gerekmez.  Bu, bildirim önizlemelerinizi görüntülemek de dahil olmak üzere herkesin Bekleme modunda iPhone’unuzla etkileşimde bulunabileceği anlamına gelir.

Gizliliğinizle ilgileniyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek Bekleme modunda bildirim önizlemelerini devre dışı bırakabilirsiniz:

iPhone’da Bekleme Modunda Bildirimleri Kapatma

  1. iPhone’unuzda ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.
  2. Ayarlarda ‘Bekleme’ye dokunun.
  1. Bekleme ayarları altında ‘Bildirimleri Göster’ seçeneğinin yanındaki geçiş anahtarını kapatın.

Bu, bildirim önizlemelerinin Bekleme modunda görüntülenmesini önleyecektir ancak kilit ekranına dokunarak bildirimleri görmeye devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir