İndirmeniz Gereken 7 Google Meet Uzantısı

Google Meet, G-Suite kullanıcılarının aynı anda 250 katılımcıyla görüntülü toplantılar düzenlemesine olanak tanır. Uygulamanın şu anda en popüler video konferans yazılımlarından birinde sayıldığını inkar etmek mümkün değil, platforma bağlı olarak evden çalışırken çevrimiçi toplantılar yapmak ve çevrimiçi sınıflara ev sahipliği yapmak için sayısız kuruluş ve kurum var.

Google Meet’in bu kadar çok kullanıcıyı çekmesinin bir nedeni var. Büyük ölçekli görüntülü toplantılara ev sahipliği yapmak için kullanılabilecek en basit uygulamadır. Ancak yine de kullanıcıların istediği pek çok popüler özelliğe sahip olmadığı gerçeği göz ardı edilemez.

Son zamanlarda, COVID-19 salgın durumu nedeniyle birçok kişi Google Meet’i ilk kez kullanmaya başladı, bu nedenle kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ancak uygulamada büyük ölçüde eksik olan özellikler gün ışığına çıkıyor. Neyse ki, birçok üçüncü taraf geliştirici bu duruma ayak uydurdu ve bazı harika Chrome uzantıları oluşturarak Google Meet kullanıcıları için hayatı kolaylaştırdı.

İşte, hemen almanız gereken, Google Meet için en kullanışlı ve popüler Chrome uzantılarından bazılarının listesi.

Not: Kuruluşlar, kuruluştaki herkesin kullanmasını sağlamak istiyorlarsa, uzantıları kuruluşun kullanıcıları için yönetici konsolundan zorunlu olarak yükleyebilir. Kuruluşun kullanıcıları, kuruluş hesabını kullanırken konsol yöneticisi tarafından zorunlu yüklenen uzantıları kaldıramaz.

Google Meet Geliştirme Paketi

Herkesin yüklemesi gereken temel bir Google Meet uzantısı

Listeye, çeşitli özellikler sunan listedeki en çok yönlü uzantılardan biriyle başlayalım. Google Meet Enhancement Suite, kullanıcıların tam olarak adından da anlaşılacağı gibi Google Meet deneyimini geliştirmesi için birçok özellik sunar. Bu uzantı ile toplantılarda çok şey yapabilirsiniz. MES, bir Bas Konuş özelliği sunar, böylece toplantıda sesi kapatabilir ve yalnızca konuşmak istediğinizde sesi açabilirsiniz.

Kuruluşlar ve enstitüler, uzantının G-paketindeki her kullanıcı için yüklenmesini sağlayarak Google Meet video konferanslarındaki herkesin sesini kapatmak için Bas-Konuş’u da kullanabilir. Ayrıca toplantılarda Otomatik Katılma, akıllı varsayılanları ayarlama, otomatik sessize alma ve otomatik video kapatma gibi başka özellikler de sunar. Uzantı, herkesin kolayca kullanabilmesi için basitleştirilmiş, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Tüm Google Meet kullanıcıları için gerçekten bir zorunluluktur.

Google mes’i edinin

Google Meet Grid Görünümü

🙌 Bir Google Meet’teki 250 katılımcının tümünü tek bir tablo görünümünde aynı anda görün

Google Meet’te bir görüntülü toplantıda 250’ye kadar katılımcı olabilir. Ancak bu kadar çok katılımcıya sahip olmanın amacı, onları göremediğinizde yeniliyor. Google Meet’te yalnızca 5 kişi olduğu sürece, bu kişiler Izgara Görünümünde görülebilir. 6 kişiyle bile, en son konuşan kişi ekranda göründüğü ve diğer kişiler küçük ekranlarda göründüğü için sorun değil. Ancak bir toplantıda 6’dan fazla kişi olduğunda sorun ortaya çıkar. Ekranda herhangi bir anda sadece 5 kişi görülebilir.

Google Meet Grid View bu sorunu çözer. Bir toplantıda kaç katılımcı olursa olsun, Izgara Görünümü uzantısı yüklendiğinde ve etkinleştirildiğinde, tüm katılımcılar toplantıdaki Izgara Görünümünde görünür. İnsanların denizinde konuşmacıyı tespit etmek zor olabileceğinden, o anda konuşan veya son konuşanı vurgulayacak şekilde de yapılandırılabilir.

Kendinizi videoya dahil etmeyi seçebileceğiniz veya yalnızca videosu olan katılımcıları gösterebileceğiniz gibi Izgara görünümü için ek seçenekler sunar.

GRID Görünümünü Alın

Google Meet için Görsel Efektler

Zoom’un ‘Sanal Arka Plan’ özelliği gibi bir Google Meet’te arka plan resminizi değiştirin

Görsel efektler – daha da önemlisi, arka plan bulanıklığı veya sanal arka planlar gibi arka plan efektleri – kullanıcıların bir video konferans uygulamasında sevdiği en sevilen özelliklerden biridir. Bir görüntülü toplantıda arka planınızı değiştirebilme özelliği, yalnızca kullanıcıların farklı geçmişlerle eğlenmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda gerçek ve dağınık geçmişlerinin toplantıda kendilerini aşağılayacağını düşünen birçok kullanıcı için bir gerekliliktir.

Maalesef, Google Meet, kullanıcılarına bu özelliği sunan yaygın uygulamaların bir üyesi değil. Ancak Google Meet için Görsel Efektler günü kurtarmak için burada. Bu Chrome uzantısını tarayıcınıza yükleyin ve sunduğu tüm harika görsel efektler toplantıda parmaklarınızın ucunda olacak. Toplantıyı daha eğlenceli hale getirmek için herhangi bir görüntüyü özel arka planınız olarak ayarlayabilir veya AI efektlerini kullanarak arka planınızı bulanıklaştırabilir veya Döndür, Ters Çevir, Pikselleştir, 3D küpler gibi diğer eğlenceli görsel efektleri kullanabilirsiniz.

Görsel efektler edinin

Nod – Google Meet için Tepkiler

Google Meet’te emoji tepkileri gönderin

Çevrimiçi toplantılarda veya sınıflarda olduğumuzda, gürültü genellikle büyük bir sorundur. Bir kişiden gelen en küçük ses bile büyük ölçüde güçlendirilmiş hissediyor. Ve sonra, şu anda hepimiz evden çalıştığımız için, asi çocukların ve evcil hayvanların arka plan gürültüsünü hesaba katın. Bu nedenle, genel olarak, çoğu insan, profesyonel bir ortamın bir kısmını korumak ve işi bitirmek için konuşmadıkları sürece sessiz kalmayı tercih eder.

Ancak dilsiz olduğunuzda, kendinizi ifade etmek bir sorun olabilir. Ama Nod ile değil! Nod – Reactions for Google Meet, Google Meet’i kullanma şeklinizi tamamen değiştirecek başka bir Chrome uzantısıdır. Nod yüklüyken, “Beğen”, “İyi Bitti”, “Vay canına”, “LOL” veya “Hmmm?” Gibi emoji tepkileri gönderebilirsiniz. Sesi açmak yerine küçük şeyler için.

Uzantının öğretmenler ve öğrenciler için de geniş olasılıkları vardır, çünkü sessiz durumdaki öğrenciler bir şüpheleri olduğunda bir ‘Elleri kaldırılmış’ emoji gönderebilir ve sonra oturumu bozmak yerine öğretmenin bunu kabul etmesini bekleyebilirler.

Not: Yalnızca tarayıcılarında uzantının yüklü olduğu kişiler, başka bir kullanıcının Nod kullanarak bir emoji tepkisi gönderdiğini görebilir.

Nod alın

Katılımla Tanışın

Tek bir tıklama ile sınıfınıza katılımı otomatik olarak alın

Meet Attendance, şu anda özellikle öğretmenler için son derece yararlı olabilecek bir başka harika Google Meet uzantısıdır. Google Meet’te çevrimiçi dersler veren öğretmenler, Google Meet sırasında katılım sağlamak için kesinlikle yüklemelidir.

Arayüzü, yakaladığı konsept kadar basittir. Uzantıyı yüklediğinizde, toplantıdaki Kişileri her görüntülediğinizde otomatik olarak katılımı alır. Katılım, tarih ve saat damgasıyla birlikte otomatik olarak bir Google E-tablosuna kaydedilecektir. Ayrıca bir Google Meet toplantısında katılımı istediğiniz kadar tekrar alabilirsiniz. İnsanları her görüntülediğinizde katılımı almak istemiyorsanız, sayfayı yenilemeye gerek kalmadan toplantı içinde de kapatabilirsiniz.

Toplantıya ev sahipliği yapan ve bir sınıfa ders veren kişi veya öğretmenlerin sayısını tutması gereken yöneticiler, onu indirmeli ve sayımı manuel olarak almak zorunda kalmayı unutmalıdır.

katılımla tanış

Ateşböcekleri Toplantısı Kaydedici, Metne Dönüştürme, Arama

Bir Google Meet’te söylenen her şeyi otomatik olarak metne dönüştürün ve kaydedin

Ateşböcekleri, evden çalışan ve çevrimiçi toplantılara veya sınıflara katılan kişiler için bir başka önemli Chrome uzantısıdır. Bu uzantı, not alma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır, böylece tüm konsantrasyonunuzu toplantıda hazır bulunmaya odaklayabilirsiniz.

Etkinleştirildiğinde, toplantının tamamını sizin için kaydeder ve yazıya döker, böylece tüm toplantının içeriğini her zaman elinizin altında bulundurursunuz. Uzantı, toplantılarınıza sizin için yazıya dökmek üzere bir AI asistanı Fred ekler. Fred’i yerinde toplantılara ve hatta Google Takvim’den planlanmış toplantılara davet edebilirsiniz, böylece planlanan zamanda toplantıya otomatik olarak katılır.

Uzantının ücretli hizmetleri de var: Fireflies Pro (10 $) ve kullanıcıların alabileceği ek özellikler sunan Business Tier (15 $).

Ateşböcekleri alın

Google Meet Bekleme Odası

Toplantı sahibinin katılmadan önce bir Google Meet’e katılmasını engelleyin

Evet, doğru duydunuz (okumak yerine). Google Meet için Bekleme Odası! Google Meet’te pek çok kullanıcı vebanın kurbanı oldu – bekleme odası olmaması -. Özellikle öğretmenler, öğrencilerin sınıflar için oluşturulmuş toplantı odasını kendi mevcudiyetleri olmadan kullandıklarını keşfettiler.

Google Meet Bekleme Odası, bu çirkin sorun için şeytan çıkarıcınız olabilir. Uzantı, toplantı katılımcılarının tarayıcılarına yüklendiğinde, toplantı sahibi toplantıya katılana kadar katılımcılar için bir bekleme odası oluşturur. Dolayısıyla, dışarıdaki tüm öğretmenler, okullarının G Suite yöneticilerinden, uzantıyı öğrenci hesaplarına zorunlu olarak yüklemelerini isteyebilir. Öğrenciler, G Suite yöneticisi tarafından zorunlu olarak yüklenen uzantıyı kaldıramayacağından, öğretmen gelene kadar bekleme odasında oturmaktan başka seçeneği olmayacak. Kuruluşlar, çalışan hesapları için benzer şekilde kullanabilir.

Ancak, toplantı sahibi hesaplarında uzantıyı bekleme odasına da koyacağı için kurulu olmamalı ve toplantı sahibi uzantıyı kaldırana kadar toplantıyı başlatmanın bir yolu olmayacağını unutmayın.

bekleme odasına git

Bu, Google Meet kullanıcıları için mutlaka edinilmesi gereken uzantılar listemizin sonudur. Yukarıda bahsedilen uzantıların tümü, Google Meet kullanma deneyimini büyük ölçüde geliştiren ve şu anda sahip olmadığı çeşitli özellikleri ekleyen çok çeşitli özellikler sunar. Google Chrome veya Microsoft Edge kullanıcıları, uzantıları Chrome Web Mağazası’ndan alabilir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir