Windows 10 güncelleme hatası 0x80242008 nasıl düzeltilir

Windows 10 size 0x80242008 güncelleme hatası mı verdi? Microsoft destek ekibine göre bu hata, güncelleme işleyicisinin kendisi işlem / güncelleme isteğini iptal ettiğinde ortaya çıkar.

Deneyimlerimize göre, 0x80242008 hatası çoğunlukla Windows bir güncellemeyi kontrol ettikten sonra sisteminizdeki bazı güncelleme ayarlarını değiştirdiğinizde ortaya çıkar, ancak yine de ayarı değiştirmeden önce Windows'un kontrol ettiği güncellemeyi indirmeye çalışıyorsunuz.

Örneğin, güncelleme tercihiniz "Yalnızca düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler" olarak ayarlanmış şekilde Windows Insider Programına kaydolduğunuzda ve sisteminiz tercihinize göre indirilebilecek bir güncellemenin olup olmadığını kontrol ettiğinde. Ancak bu arada, güncelleme tercihinizi "Windows'un etkin gelişimi" olarak değiştirdiniz. Şimdi, bu durumda, Windows, güncelleme tercihi ayarınızla eşleşmeyen bir güncellemeyi indirmeye çalışıyor ve bu nedenle işlemi iptal ediyor.

Peki, 0x80242008 hatasını nasıl düzeltirsiniz? Peki, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncellemeleri tekrar kontrol edin. Büyük olasılıkla size daha önce indirmeye çalıştığından farklı bir yapı gösterecektir. Ve şimdi yeni yapıyı hatasız indirecek.

İlginizi Çekebilir!

How to Make Taskbar Transparent in Windows 11

Windows 11’de Görev Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır

Windows 11 Görev Çubuğunuzu şeffaf hale getirmek için basit bir kılavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir