MKV dosyası iPhone ve iPad'e nasıl aktarılır

Dosya paylaşımı söz konusu olduğunda iPhone’ların ve iPad’lerin ne kadar kısıtlı olduğu şaşırtıcı değil. Cihazlar yalnızca dahili medya kitaplıklarıyla oynayabilecekleri formatları kabul eder. Bununla birlikte, üçüncü taraf uygulamalar, cihazınızda MKV video dosyası formatını da içeren hemen hemen tüm medya formatlarını oynatmanıza izin verir. Ancak MKV dosyasını bir iPhone veya iPad’e nasıl aktarırsınız?

İPhone’unuzu PC’ye bağlar ve iTunes’u kullanarak .mkv dosyasını aktarmaya çalışırsanız, bu basitçe dosyanızı reddeder ve size “bu iPhone’da oynatılamadığı için dosya kopyalanamadı” gibi bir hata verir. Ancak bu kısıtlamanın bir yolu var.

İPhone veya iPad’inize Mobil için VLC, KMPlayer veya PlayerXtreme gibi üçüncü taraf bir uygulama yüklerseniz. Daha sonra MKV dosyalarını iTunes’daki dosya paylaşım seçeneğini kullanarak aktarabilirsiniz. Bu seçenek, cihazınızda yüklü bir uygulama tarafından desteklenen dosya formatlarını iPhone’unuza aktarmanıza olanak tanır.

MKV dosyaları iPhone ve iPad’e nasıl aktarılır

  1. Mobil için VLC uygulamasını App Store’dan iPhone veya iPad’inize indirip yükleyin.
  2. Uygulamayı yükledikten sonra cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  3. İTunes’u açın ve menü seçeneklerinin altındaki Telefon simgesine tıklayın.
  4. Şimdi iTunes’un sol kenar çubuğundaki Dosya paylaşımı seçeneğine tıklayın.
  5. Uygulamalar listesinden VLC’ye tıklayın , ardından Dosya ekle düğmesine tıklayın ve iPhone’unuza aktarmak istediğiniz .mkv dosyasını seçin.

    İpucu: Ayrıca , dosyayı iTunes’a sürükleyip bırakabilirsiniz.
  6. Dosya aktarımı, dosyayı seçtiğinizde başlayacaktır, iTunes üzerindeki üst çubuktan aktarım sürecini kontrol edebilirsiniz.
  7. Aktarım tamamlandığında, iPhone’unuzda VLC uygulamasını açın. Dosya orada olmalı ve şimdi iPhone’unuzda oynatabilirsiniz.

Bu kadar. İPhone’unuza aktardığınız videonun keyfini çıkarın.

İlginizi Çekebilir!

İPhone 6’da AirDrop nasıl kullanılır

Apple’ın AirDrop hizmeti, iPhone ve Mac kullanıcılarının tek bir dokunuşla içeriği yakındaki diğer cihazlarla kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir