Kami’yi Google Classroom’la Kullanma

Kami, herhangi bir dijital sınıf için zorunlu olan bir PDF ve belge açıklama aracıdır. Kami, belgelere açıklama eklemek için basit ama etkili bir araca ihtiyaç duyan herkes için yararlı olsa da, en iyi kullanımı bir sınıf için olmalıdır. Kami’yi kullanarak, açıklamalı PDF’leri öğrencilerinizin görmesini istediğiniz notlarla / içgörülerle paylaşabilirsiniz. Ancak en iyisi, öğrencilerinizle doğrudan üzerine yazabilecekleri ve not vermek için size gönderebilecekleri sanal çalışma sayfalarını bile paylaşabilirsiniz. Ve Google Classroom ile entegrasyonu, onu son derece iyileştiriyor ve sınıfta kullanımı çok daha kolay hale getiriyor.

Önemli Not: Google Classroom uzantısını Kami’de kullanmak için, Öğretmen veya Okul ve Bölge planına sahip bir Pro hesabınızın olması gerekir. Kami’nin Google Classroom entegrasyonu, mantıksal nedenlerden ötürü Bireyler için ücretsiz veya hatta “Profesyonel” ve “Çalışma” Planlarıyla kullanılamaz.

Google Classroom’u Kami ile Kullanma

Artık ya Kami’nin web uygulamasından Google Classroom’u kullanabilir ya da öğretmenler için Kami ile bir ödev oluşturmak ve öğrenciler için doğrudan Google Classroom’un arayüzüne bir Kami ödevi göndermek için düğmeler ekleyen Google Classroom’da doğrudan Kami entegrasyonuna sahip olabilirsiniz.

Daha sonra öğretmenler, öğrencilerin Google Classroom’dan gönderdiği ödevlere not verebilir. Bu, her şeyin Google Classroom’un kendisinden gerçekleşeceği ve başka bir web sitesi açmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Google Classroom’da Kami Edinme

Halihazırda Google Classroom’u kullanan sınıflar için bu seçenek, öğrenciler ve öğretmenler arayüz konusunda zaten rahat olduğundan daha uygun bir seçimdir.

Not: Google Classroom’un Kami’ye entegrasyonu, öğretmenlerin Kami’den bir Google Classroom ödevi oluşturmasına olanak tanır, ancak öğrencilerin ilerlemesini izleme, ödevlere not verme vb. Gibi kullanımın geri kalanının yalnızca Google Classroom’dan yapılması gerekir. Ayrıca, öğrenciler Kami’den atadığınız çalışma sayfalarını göremezler; yalnızca Google Classroom’da mevcuttur.

Kami’yi Google Classroom’da kullanmak için Kami Chrome uzantısını yüklemeniz gerekir. Uzantı, herkesin kullanabilmesi için öğretmenlerin yanı sıra tüm öğrencilerin sistemlerine de yüklenmelidir. Okullarda yöneticiler, uzantıyı tüm öğrencilerin sahip olduğundan emin olmak için Google Yönetici panelinden tüm öğrenci hesaplarına dağıtabilir.

Uzantıyı tarayıcınıza eklemek için Chrome Web Mağazası’na gidin ve “Kami” yi arayın. İndirme sayfasına hızlı bir şekilde gitmek için aşağıdaki düğmeyi de tıklayabilirsiniz.

kami chrome uzantısını edinin

Uzantıyı tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Bir onay iletişim kutusu görünecektir. ‘Uzantı Ekle’yi tıklayın ve Kami, uzantılarınızın geri kalanıyla adres çubuğunuzda görünecektir.

Uzantıyı yüklediğinizde, Kami entegrasyonu Google Classroom hesabınızda otomatik olarak görünecektir.

Google Classroom’da Kami’yi Kullanma (Öğretmen Olarak)

Öğretmenler, öğrencilerin not ekleyebileceği öğrenciler için ödevler veya çalışma sayfaları oluşturmak için Kami’yi kullanabilir. Hatta ödevlerle paylaşmadan önce herhangi bir özel talimatla kendi kendinize açıklama ekleyebilirsiniz. Google Classroom ve Kami entegrasyonu, ödevlere gerçek kağıt ve kalem ödevlerinde olduğu gibi not vermenize de olanak tanır: ödevleri işaretleyebilir ve yorumlar ekleyebilirsiniz!

Bir Ödev Oluşturma

Google Classroom’da Kami’yi kullanarak çalışma sayfaları veya ödevler atamak için, Google Classroom hesabınıza giriş yapın ve ödev oluşturmak istediğiniz sınıfı açın. Ardından, “Sınıf Çalışmaları” sekmesine gidin.

‘Oluştur’ düğmesine tıklayın ve menüden ‘Kami Ataması’nı seçin.

Ödevi oluşturma penceresi açılacaktır. Google Drive’dan veya bilgisayarınızdan atama dosyasını seçin.

Ödeve bir başlık verin ve öğrenciler için talimatlar ekleyin (isteğe bağlı). Ardından ödevin ait olduğu sınıfı ve öğrencileri seçin. Ayrıca, diğer herhangi bir Google Classroom ödevinde olduğu gibi işaretler, son tarih vb. Belirtebilirsiniz.

Şimdi, bu her öğrencinin ayrı ayrı çalışması gereken bir çalışma sayfasıysa, ‘Her öğrenci için bir kopya oluştur’ seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

Bu, tüm öğrencilerin üzerinde ortak çalışmasını istediğiniz bir şeyse, ‘Öğrenciler bir dosya paylaşır’ seçeneğini seçin.

Öğrenciler Kami’yi ilk kez kullanacaklarsa, ‘Kami ile Talimatları Gönder’ seçeneğini işaretleyin. Öğrenciler, ödevi Kami ile nasıl tamamlayacaklarına dair ayrıntılı talimatlar alacaklar.

Ayrıca, yalnızca gerekli ve sınırlı araçlara erişim sahibi olmalarını istiyorsanız, öğrencilerin söz konusu ödev için erişebilecekleri Kami araçlarını da kısıtlayabilirsiniz. Atama penceresindeki ‘Özellikleri Kısıtla’ düğmesine tıklayın.

Tüm Kami özelliklerinin bir listesi görünecektir. Erişimi kısıtlamak istediklerinizin işaretini kaldırın ve ‘Tamam’ı tıklayın. Öğrencileriniz bu ödev için bu araçları kullanamayacak.

Son olarak, ‘Ata’ düğmesini tıklayın.

Şimdiye kadar Google Drive’ınıza Kami erişimine izin vermediyseniz, ona erişmek için izin isteyecektir. ‘Google Drive’a Yetki Ver’i tıklayın.

Ödev oluşturulacak ve öğrenciler bunu Google Classroom Akışlarında ve Sınıf Çalışmaları’nda otomatik olarak görebilecekler. İsterseniz ödevin bağlantısını ayrı olarak da paylaşabilirsiniz.

İlerlemeyi İzleme ve Ödevlere Not Verme

Ödevi verdikten sonra, Google Classroom’dan öğrencilerin çalışmalarının durumunu da takip edebilirsiniz. Ödevi teslim eden kaç öğrenciyi görebilirsiniz. Ve onlar teslim ettiklerinde ödevlere de not verebilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyup duymadıklarını görmek için öğrenciler teslim etmeden önce ödevleri açabilir ve herhangi bir yorum şeklinde sunabilirsiniz.

Ödevin ilerlemesini izlemek için ödevi Google Classroom’da açın ve “Öğrenci Çalışması” sekmesine gidin.

Burada, ödevi toplamda kaç öğrencinin tamamlaması gerektiği ve kaç öğrencinin ödevi teslim ettiği gibi ödevle ilgili tüm istatistikleri ‘Tüm Öğrenciler’ altında görebilirsiniz.

Her öğrencinin ödevinin tek tek kopyaları görünecek ve ödevin durumunu, yani teslim edip etmediklerini görebileceksiniz. Açmak için ödevi tıklayın.

Öğrencinin ödevle ilgili notlarını ve yorumlarını görebilirsiniz. Yalnızca son notlarla derecelendirmek istiyorsanız, sağ taraftaki işaretleri girip ‘Geri Dön’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca Google Classroom görüntüleyicinin kendisinden de herhangi bir yorum girebilirsiniz. Ancak, yanlış veya doğru cevapları işaretlemek gibi ödeve notlar eklemek istiyorsanız, ‘Kami ile Not Ver’ seçeneğinin yanındaki kutuyu tıklayarak seçin.

Kami’nin editörü doğrudan Google Classroom’da açılacaktır. Ödeve istediğiniz şekilde açıklama ekleyin. Ardından, sağdaki final notunu girin ve ‘Geri Dön’ düğmesini tıklayın.

Google Classroom’da Kami düzenleyiciBir onay iletişim kutusu görünecektir. İletişim kutusundaki ‘Geri Dön’ seçeneğine tıklayın.

Öğrenci, geri verilen ödevdeki notunun yanı sıra, yapmış olmanız gereken ek açıklamaları veya yorumları da görebilir.

Google Classroom’da Kami’yi Kullanma (Öğrenci Olarak)

Öğrenciler, çalışma sayfalarına veya ödevlerine not eklemek ve tamamladıktan sonra bunları göndermek için Google Classroom ile Kami’yi kullanabilir. Google Classroom’a gidin ve ödevlerini görüntülemek istediğiniz sınıfı tıklayın.

Akışınızda yeni bir ödev için duyuru gönderisi görebilirsiniz. Ancak çok fazla yayın varsa, “Sınıf Çalışmaları” sekmesini tıklayın.

Ardından tamamlamak istediğiniz ödevi tıklayın.

Dosyayı ödevde açın. Önizleme modunda, ‘Kami ile Aç’ düğmesini göreceksiniz. Üstüne tıkla.

Ödev, Kami’nin web görüntüleyicisinde açılacaktır. Soldaki araç çubuğundan öğretmeninizin ödev için izin verdiği tüm araçları kullanabilirsiniz. Atama tamamlandığında, ekranın sağ üst köşesindeki araç çubuğunda bulunan ‘Teslim Et’ düğmesini tıklayın.

Not: Hâlâ ödev üzerinde çalışırken, Kami tüm değişiklikleri otomatik olarak kaydeder. Böylece pencereyi kapatsanız bile işiniz kaybolmaz. Yalnızca ödev tamamlandıktan sonra Teslim et düğmesini tıklamanız gerekir.

Teslim et düğmesini tıkladıktan sonra, bu ilk ödevinizse, Kami Google Drive’a erişim ister. ‘Google Drive’a Yetki Ver’ düğmesini tıklayın ve Google hesabınızla oturum açın. Ardından, ‘İzin Ver’ düğmesine tıklayarak Kami’ye hesabınıza erişim verin.

Ödeviniz şimdi gönderildi ve öğretmen ona not verip size geri verebilir.

Ödevi teslim ettikten sonra bazı değişiklikler yapmanız gerekirse, ödevi göndermeyi de iptal edebilirsiniz. Atamayı iptal etmek için Kami’nin web görüntüleyicisinde ödevin herhangi bir yerine tıklayın. Atamayı düzenlemek için gönderimi iptal etmeniz gerektiğini belirten bir iletişim kutusu görünecektir. “Göndermeyi İptal Et” düğmesini tıklayın.

Öğretmen ödevinize not verdikten sonra Google Classroom’da son notunuzu görebileceksiniz. Sınıf Çalışmaları sekmesinde “Çalışmanızı görüntüleyin” i tıklayın.

Tüm ödevler açılacaktır. Geri verilen ödevin yanında notunuz olacaktır. Öğretmenden gelen diğer ek açıklamaları görmek için ödevi de açabilirsiniz.

Kami, öğretim için harika bir araçtır. Ayrıca, Google Classroom gibi bir Öğrenim Yönetim Sistemini zaten kullanan okullarda, her ikisinin entegrasyonu uzaktan öğretimi kolaylaştırır. Neredeyse sınıfta bulunuyormuşsunuz ve ödevleri bizzat veriyormuşsunuz gibi gelebilir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir