iOS 12 Sorunları ve Nasıl Onarılır

İOS 12 güncellemesi artık desteklenen tüm iPhone ve iPad cihazlarına indirilebilir. Uzun süredir iPhone X’imizde iOS 12 çalıştırıyoruz ve bugüne kadarki önceki tüm iOS sürümlerinden daha hızlı olduğunu söylemeliyiz. Ancak sorunsuz değildir.

Aşağıda, iOS 12’ye güncelledikten sonra karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlardan bazılarının düzeltmeleri bulunmaktadır.

İOS 12 pilin bitmesi sorunu nasıl giderilir

Diğer herhangi bir ilk iOS güncellemesi gibi, iOS 12 de pil boşaltma sorunlarından payına sahiptir.

İOS cihazlarımızda gayet iyi çalışıyor, ancak bazılarınız iOS 12’ye güncelledikten sonra iPhone’unuzda aşırı pil kullanımı görebilirsiniz. İPhone’daki pilin bitmesi sorununu genellikle düzelten bazı düzeltmeler aşağıdadır:

İOS 12 WiFi bağlantı sorunu nasıl giderilir

İlk Geliştirici beta sürümünden son sürümüne kadar iOS 12 ile yaşadığımız en can sıkıcı sorunlardan biri, düzensiz bir Wi-Fi bağlantısı. WiFi, iOS 12’de de sizin için beklendiği gibi çalışmıyorsa, düzeltmek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

İOS 12 Bluetooth bağlantı sorunları nasıl giderilir

Bluetooth, Apple iPhone ve iPad aygıtları için bir yazılım güncellemesi yayınladığında neredeyse her zaman bozulan tek şeydir. Neyse ki, düzeltmesi de daha kolay.

İPhone’unuza bir Bluetooth aksesuarı bağlayamıyorsanız, aşağıda paylaşılan ipuçlarını izleyin:

DÜZELTME: AirPod’lar, iOS 12’de müziği otomatik olarak duraklatmaz

İPhone’unuzu iOS 12’ye güncelledikten sonra Apple AirPods işlevi etkilenmişse, eşleştirilmiş Bluetooth aygıtlarınızdan AirPod’ları unutmayı ve ardından tekrar eşleştirmeyi düşünün. Bu, cihaza bir bağlantı yenilemesi verecek ve müzik çalma sorununu çözecektir.

İOS 12’de iPhone donma sorunu nasıl giderilir

İPhone’unuz iOS 12’ye güncelledikten sonra rastgele durumlarda donuyor mu? Bu kötü. Donduğunda çalışmasını sağlamak için iPhone’unuzu yeniden başlatın. Ancak sorun devam ederse, iPhone’unuzu sıfırladığınızdan emin olun.

İPhone nasıl düzgün şekilde sıfırlanır

İOS 12 GPS sorunları nasıl giderilir

Birkaç kullanıcı, iOS 12’ye güncelledikten sonra iPhone’larında GPS sorunları bildirdi. GPS, stok Haritalar uygulamasında düzgün çalışsa da, Google Haritalar, Waze ve diğer üçüncü taraf uygulamalarında iyi çalışmıyor. Kullanıcıların bir iPhone’da karşılaştığı en yaygın GPS sorunları şunlardır:

Yukarıda belirtilen sorunlar için garantili bir düzeltme olmasa da, iPhone’unuzdaki GPS sorunlarını çözmek için aşağıdaki düzeltmeleri deneyebilirsiniz.

Yukarıda paylaşılan ipuçlarının iPhone’unuzdaki iOS 12 sorunlarını çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize sormaktan çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir