İMessage'ın Yanındaki Ay Sembolü Ne Anlama Geliyor?

Estetik olarak bakmak güzel olabilir ama bir amaç için oradadır.

iPhone kullanıcıları hilal sembolüne yabancı değiller. Bu, DND’nin (Rahatsız Etmeyin) simgesidir ve bu mod açıkken durum çubuğunuzda görürsünüz. Ancak bu, sembolün iPhone’unuzda görüneceği tek yer değil.

Bu sembolle karşılaşabileceğiniz başka bir yer Mesajlar uygulamasıdır. Hiç bir iMessage’a bakıp ne olduğunu veya orada ne yaptığını merak ettiniz mi? Eğer sahipseniz, tek değilsiniz; birçok insanın kafasını karıştırdı.

Ama bunda kafa karıştıran hiçbir şey yok, gerçekten. İOS’taki hilal ay sembolü, bir iMessage’ın veya basit bir mesajın yanında bile DND’yi gösterir. Mesajlarınızda bir kişinin yanında sembolü görürseniz, bu onlar için Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirdiğiniz anlamına gelir.

“Ama bir Mesaj için Rahatsız Etmeyin diye bir şey yoktur.” Bunu düşündüğünü biliyorum. Ve haklısın. Mesajlarda tam olarak Rahatsız Etmeyin seçeneği yoktur. Ancak bir kişi için ‘Uyarıları Gizle’ seçeneği vardır. “Potayto, Potahto,” haklı mıyım?

Bir kişi için ‘Uyarıları Gizle’ etkinleştirildiğinde, onlardan alınan yeni mesajlar için bildirim almayacaksınız, yani rahatsız edilmeyeceksiniz. Dolayısıyla sembol.

Artık, Uyarıları Gizle seçeneği varsayılan olarak hiçbir zaman etkinleştirilmemiştir. Dolayısıyla, bir konuşmanın yanındaki sembolü görmenizin tek nedeni, bir noktada onu etkinleştirmiş olmanızdır. Ya yapmayı unuttun ya da yanlışlıkla yaptın.

Şimdi konuşma için bildirim almaya başlamak istiyorsanız, Mesajlar uygulamasını açın ve adının yanında simgesi olan kişiye gidin.

Ardından, sohbete dokunun ve birkaç saniye basılı tutun. Altında birkaç seçenek görünecektir. ‘Uyarıları Göster’ seçeneğine dokunun ve ay kaybolur.

Ayrıca sohbette sola da kaydırabilirsiniz. Bunu yapmak, sağdaki bazı seçenekleri ortaya çıkaracaktır. DND’yi devre dışı bırakmak için ‘Zil’ simgesine dokunun.

Yani, mesajlarınızdaki hilal sembolünden endişeleniyorsanız, endişelenmeyin. Oraya sen koy. Ve onu her zaman alabilirsin.

İlginizi Çekebilir!

How to Set a Timer on Your iPhone Camera for Perfectly Timed Shots

iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir