ChatGPT’de Bing ile Göz Atmayı Etkinleştirme

ChatGPT’ye Eklentiler eklemek, bu yılın en heyecan verici haberlerinden biriydi. Ve tüm Eklentiler arasında, ChatGPT’yi İnternete bağlayan eklenti en fazla ilgiyi ve heyecanı topladı. İnternete erişmek için Bing Arama API’sini kullanan Göz Atma modeli, bunu doğru bir şekilde yansıtmak için Bing ile Gözat olarak yeniden adlandırıldı ve şu anda Beta sürümünde.

Yalnızca ayda 20 ABD doları tutarında abonelik gerektiren ChatGPT Plus kullanıcıları tarafından kullanılabilen model, ChatGPT’yi geride bırakan tek şeyin, yani güncel olmayan bilgilerin karşılanmasına yardımcı olur. Öyleyse, içinizdeki Sherlock Holmes’u yönlendirmeye ve bu Eklentinin ayrıntılarına dalmak için dedektif şapkanızı takmaya hazır mısınız? Haydi çatlamaya başlayalım!

ChatGPT’de Bing ile Göz Atma Tam Olarak Nedir?

Bu özellik, temel olarak, ChatGPT’nin sorularınızı daha doğru yanıtlamasına yardımcı olabilecek bilgileri bulmak için gerçek zamanlı olarak İnternet’te arama yapmasına olanak tanıyan bir eklentidir. OpenAI’nin iki Eklentisinden biri, yalnızca İnternet’te nasıl gezinileceğini değil, aynı zamanda ne zaman gezinilip ne zaman gezinilmeyeceğini de bilir. Onu ChatGPT’nin şık bir yardımcısı olarak hayal edin, her zaman İnternet’i keşfetmeye ve en iyi sonuçları getirmeye hazır.

O nasıl çalışır? Her şey işbirliği ile ilgili! ChatGPT’ye eğitim seti dışında güncel veriler veya bilgiler gerektiren bir soru sorduğunuzda, “Browse with Bing” (Browse with Bing) özelliği devreye girer. Bing’e bir arama gönderir ve ardından sonuçlar, ChatGPT’nin size güncel ve alakalı bir yanıt sağlamasına yardımcı olmak için kullanılır.

İşte eğlenceli kısım: süreç tamamen şeffaftır. Bing tarafından döndürülen arama sonuçlarını ve ChatGPT’nin yanıtlarını gerçek zamanlı olarak formüle etmek için kullandığı kaynakları anında görebilirsiniz.

Bu Eklentiyi ve diğerlerini aşağıdaki kılavuzumuzda ayrıntılı olarak ele aldık. Daha derinlemesine bilgi için kontrol edin.

ChatGPT Eklentileri Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

ChatGPT’de Bing ile Göz Atmayı Etkinleştirme

Daha önce de belirtildiği gibi, Bing ile Gözat dahil olmak üzere tüm ChatGPT Eklentilerine erişmek için ChatGPT Plus aboneliğinizin olması gerekir.

chat.openai.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.

Ardından, soldaki gezinme menüsünden, e-posta adresinizin yanındaki ‘üç noktalı menü’yü (…) tıklayın.

Menüden ‘Ayarlar’a gidin.

Ayarlar bir bindirme penceresinde açılacaktır. Soldaki seçeneklerden ‘Beta özellikler’e gidin.

Orada, küçük dijital evinde ‘Bing ile Gözat’ seçeneğini bulacaksınız. Güçlerini keşfetmek ve neye sahip olduğunu görmek için düğmeyi açın.

Bu kadar. Bing ile Göz Atma modelini etkinleştirdiniz ve ChatGPT’nize yeni bir süper güç eklediniz! Nasıl kullanabileceğinizi görelim.

Bing ile Göz Atmayı Kullanma

Browse with Bing’i kullanmak için Plugins modelinden ayrı olan bu modele geçiş yapmanız gerekmektedir. Modelleri yalnızca yeni bir sohbette değiştirebilirsiniz, bu nedenle devam eden bir sohbetteyseniz soldaki menüden ‘Yeni Sohbet’ düğmesini tıklayın.

Ardından, “GPT-4” sekmesinin üzerine gelin.

Açılan menüden ‘Bing ile Göz At’ı seçin. Ve aynen böyle, İnternet modeline bağlanacaksınız.

Şimdi, ChatGPT’ye İnternet erişimi gerektiren bir şey sorduğunuzda, Eklenti harekete geçecek ve her şeyin gözlerinizin önünde olduğunu görebileceksiniz. Örneğin, birkaç gün önce duyurulan bir özellik olan Windows Copilot’u sorduk. Sorgu için internette gezindi ve doğru sonuçlar verdi.

Varsayılan GPT-4 modelini kullanırken, yani İnternet erişimi olmadan bir cevap veremedi.

Bing ile Gözat yalnızca GPT-4 ile kullanılabildiğinden, şu anda her 3 saatte bir 25 mesajlık bir sınıra sahiptir. OpenAI, bu sınırı kullanıma göre ayarlayacaklarını söylüyor.

En son teknolojik gelişmeleri merak ediyor, dün geceki oyun skorunu öğrenmek istiyor ya da güncel olaylardan haberdar olmak istiyor olun, ‘Browse with Bing’ Eklentisi size yardımcı olacaktır. İnternetin derinliklerini keşfetmeye ve aradığınız bilgi incilerini geri getirmeye her zaman hazır olan bilgi alemindeki güvenilir arkadaşınızdır!

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir