Webex’te Toplantı Nasıl İptal Edilir

Herkesin katılabilmesi için önemli ve yinelenen toplantıları planlamak, olması gerektiği gibi her yerde normdur. Peki ya bir toplantı planladıysanız ve artık katılamayacaksanız? Ev sahibi olduğunuzu görünce, toplantıyı iptal etme yükü size düşüyor. Doğal olarak, iptal ettiğinizde, başkalarını da zamanlarını boşa harcamamaları konusunda bilgilendirmek istersiniz. Bu yaygın bir nezakettir.

Peki bunu Webex’te nasıl yaparsınız? Webex web portalından planladığınız tüm toplantıları, planladıkları kadar iptal etmek de kolaydır. Webex ayrıca, toplantıya katılma davetini alan tüm toplantı katılımcılarına, iptali hakkında bilgi vermek için bir e-posta gönderir. Yani toplantıyı iptal etmekten başka bir şey yapmanız gerekmiyor ve gerisi Webex tarafından hallediliyor.

Web portalından planladığınız toplantılar dahil tüm planlanmış toplantılar Webex Meetings masaüstü uygulamanızda görünür, ancak bunları oradan iptal edemezsiniz.

Bir Webex toplantısını iptal etmek için webex.com’a gidin ve Web portalını açmak için Webex Meetings hesabınızda oturum açın.

Soldaki gezinme menüsünde bulunan ‘Toplantılar’ seçeneğine tıklayın.

Yaklaşan tüm toplantılarınızı listeler. Varsayılan olarak, ‘Toplantılarım’ açılır. Açılır menüyü tıklayın ve hem özel hem de genel tüm toplantılarınızı görüntülemek için ‘Tüm Toplantılar’ı seçin.

İptal etmek istediğiniz toplantıyı bulun; Tüm planlanmış toplantıların bir Toplantı Konusuna sahip olması gerektiğinden bulması oldukça kolay olacaktır. Açmak için toplantıya tıklayın.

Toplantı ayrıntılarını açacaktır. Toplantı adının en sağ ucunda bazı simgeler bulacaksınız. Toplantıyı iptal etmek için ‘İptal’ simgesine (çöp kutusu) tıklayın.

‘Bu toplantıyı iptal etmek istiyor musunuz’ mesajını görüntüleyen bir onay iletişim kutusu görünecektir. “Evet” e tıklayın.

Toplantı artık planlanmış toplantılarınız listesinde görünmeyecek ve siz iptal ettiğiniz anda tüm toplantı katılımcılarına gönderilecek bir e-posta gönderilecektir.

Sebebi ne olursa olsun, artık olmayacak planlanmış toplantıları iptal etmek temel bir nezaket ve yapılacak kibarlıktır. Webex, bunu yapmanızı ürkütücü bir şekilde kolaylaştırır, böylece yapmamak için bir bahaneniz kalmaz!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir