iPhone 5s, iOS 12'yi yükledikten sonra yavaş mı?

5 yıllık bir cihaz olan iPhone 5’lerin hala iOS’un en son sürümünde çalışması dikkat çekici. Android dünyasında 2-3 yıl sonra kaliteli yazılım güncellemelerini alamazsınız. Ancak iOS 12, desteklenen tüm cihazlarda performansı artıran çok heyecan verici bir güncellemedir. Apple’ın iOS 12’yi ilk duyurduğu WWDC 2018’de, yeni yazılımın belirli alanlarda iOS 11 ve önceki sürümlerden neredeyse iki […]

5 yıllık bir cihaz olan iPhone 5’lerin hala iOS’un en son sürümünde çalışması dikkat çekici. Android dünyasında 2-3 yıl sonra kaliteli yazılım güncellemelerini alamazsınız. Ancak iOS 12, desteklenen tüm cihazlarda performansı artıran çok heyecan verici bir güncellemedir.

Apple’ın iOS 12’yi ilk duyurduğu WWDC 2018’de, yeni yazılımın belirli alanlarda iOS 11 ve önceki sürümlerden neredeyse iki kat daha hızlı olduğundan bahsetmişti. Bir uygulamayı açmak ve iOS 12’de çoklu görev yapmak gibi, önceki iOS sürümlerinden% 40 daha hızlı. Ayrıca, kamera, klavye ve paylaşım menüsünün başlatılması, yeni yazılımda 2 kattan daha hızlıdır.

İPhone 5s gibi daha eski iPhone modelleri için iOS 12 bir nimettir. Bununla birlikte, iPhone 5’leriniz iOS 12’yi yükledikten sonra yavaş çalışıyorsa, sorun büyük olasılıkla iPhone’unuzda yüklü uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Fabrika ayarlarına sıfırlanmış bir iPhone 5s’de iOS 12’yi denerseniz, çok hızlı çalışacaktır.

İşleri hızlandırmak için cihazınızda kullanılmayan uygulamaları ve verileri temizlemeyi deneyin. İPhone’unuzun depolama alanı azalmışsa, depolama alanlarının bir kısmını da boşaltın. iOS 12, iPhone’unuzu hızlandırmak için tasarlanmıştır, bu nedenle, iPhone 5s’inizi kurduktan sonra performansının düştüğünü görmemelisiniz.

Hiçbir şey yardımcı olmazsa , iPhone 5’lerde yeni bir iOS 12 kurulumuyla başlamak kesinlikle cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Yavaş çalışan bir iPhone’u düzeltmenin en iyi ipucu olmadığını biliyoruz, ancak her zaman işe yarıyor. Her şeyi yeniden kurmak için biraz uğraşmanız gerekebilir, ancak bu çabaya değer.

Aşağıda, iPhone 5’lerinizi iOS 12’de sıfırlamak için hızlı bir kılavuz bulunmaktadır. Sıfırlamadan sonra, ya yeni başlayın ya da iTunes veya iCloud yedeklemenizi geri yükleyin. Ancak, geri yüklemenin sorunu geri getirebileceğini ve iPhone 5’lerinizi yavaşlatabileceğini unutmayın. Kesinlikle geri yüklemeyi denemelisiniz, ancak sorun devam ederse tekrar fabrika ayarlarına sıfırlayın ve herhangi bir yedeği geri yüklemeyin.

İOS 12’de yavaş iPhone 5’ler nasıl düzeltilir

  1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar »Genel’e gidin .
  3. Sıfırla’yı seçin.
  4. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e dokunun. Bir iTunes yedeklemesi aldıysanız, Şimdi Sil’e dokunun. Aksi takdirde, Yüklemeyi Bitir Sonra Sil’i seçin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top