Toplantılarınızı Geliştirmek için Firefox için 5 Google Meet Eklentisi

Eklentiler, işi hızlandırmanın ve geliştirmenin harika bir yoludur. Google Meet söz konusu olduğunda, sanal sınıfınızın etkinliğini basitleştirmek ve geliştirmekle yükümlü olan birkaç eklenti vardır. Google Meet için Chrome uzantıları hakkındaki makalemizi okuduysanız ve biraz dışlanmış hissettiyseniz, Chrome kullanıcısı değilseniz endişelenmeyin. Bu makale, Google Meet için en iyi beş Firefox eklentisini kapsar.

Not: Bu eklentilerin çoğu hala gelişimin yeni başlangıç ​​aşamasındadır ve çok açık olmayabilir. Yine de, Firefox’ta Google Meet’in performansını artırmanın harika yolları.

Google Meet Grid Görünümü

Google Meet, 16’dan fazla üyeye ev sahipliği yapan daha büyük toplantılarda tüm katılımcıları gösteremez. Bu eklenti bu boşluğu doldurur. Firefox için Google Meet Grid View eklentisi, belirli bir toplantının tüm katılımcılarının tam ekran görünümünü sağlar.

Bu eklenti ayrıca katılımcıları yalnızca videolu gösterme seçeneğine de sahiptir. Kılavuz Görünümü ayarı, bu eklentide varsayılan bir seçim olarak seçilebilir. Ayrıca, mevcut konuşmacıları vurgulayabilir ve ızgaraya kendi videonuzu ekleyebilir veya eklemeyebilirsiniz. Öğretmenler bu eklentiyi kullanarak katılımcılardan herhangi birini kolayca kaldırabilir, gizleyebilir, sessize alabilir ve hatta sabitleyebilir. Ancak, hiçbirinin sesini açamazlar.

Google Meet Grid View, bir toplantının katılımcılarının tüm videolarını zorla yüklediğinden, bazen daha büyük toplantılarda özelliğin genel verimliliğini olumsuz etkileyebilir.

Eklentiyi İndir

Google Meet Katılımı

Google Meet Attendance eklentisi özellikle okulların ve öğretmenlerin bir sınıftaki öğrencilerin katılımını otomatik olarak almaları için kullanışlıdır. Eklenti, toplantıya katılan katılımcıların adlarını günlüğe kaydeder ve öğretmen eklenti ayarlarında önceden yapılandırılmış öğrenci adlarına sahipse, katılımcı adlarını öğretmen tarafından sağlanan öğrenci adları listesiyle eşleştirir ve ‘ ‘eşleşen öğrencilerin adlarını işaretleyin veya’? ‘ adı önceden yapılandırılmış listede olmayan katılımcı adının yanında.

Bu eklenti, belirli bir sınıf listesini temizlemek veya hatta otomatik devam onay işaretlerini kaldırmak gibi birkaç özelliğe daha sahiptir. Devam eden bir toplantıdan katılım listesini gizleme seçeneği de vardır. Bu, canlı bir Google Meet oturumunun altındaki ‘onay’ işaretine tıklayarak yapılabilir.

Eklentiyi İndir

Google Meet Easy Mute

Google Meet Easy Mute eklentisi, bir Google Meet oturumunda sesi anında kapatmanın harika bir yoludur. Bu düğme, diğer yüklü eklentilerin yanında arama çubuğunun yanında görünecektir. Ancak, kullanıcıların sessize almak istedikleri belirli toplantı sayfasına gitmeleri ve bu düğmeye tıklamaları gerekir. Bu düğmeyi diğer sayfalarda kullanmak, istenen bir Google Meet oturumunu sessize almaz.

Bu eklenti ayrıca sessiz düğmesinde devam eden Google Meets sayısını da görüntüler. Kaç tane toplantının sessize alındığına ve kaç tanesinin de olmadığına dair bir gösterge var. Kırmızı, sesi kapatılmış bir işaret, tüm Google Meet oturumlarının sessize alındığı anlamına gelirken, yeşil bir işaret hiçbir oturumun sessize alınmadığı anlamına gelir. Ancak mavi bir işaret, yalnızca bazı toplantıların sesinin kapatıldığını gösterir.

Eklentiyi İndir

Google Meet Düğmelerini Gizle

Firefox için ‘Google Meet Düğmelerini Gizle’ eklentisi, Gmail’de Google Meet seçeneklerini görmenin sıkıntılı sorununu çözmeye yardımcı olur. Bu Google Meet bölümü, Gmail kenar çubuğundaki etiketler ve sohbet bölgesi arasında görünür ve böylece sohbetleri daha da aşağıya iter. Bu eklenti, Gmail’deki söz konusu Google Meet bölümünün kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Google Takvim’de Meet düğmelerini gizlemek için de kullanılabilir.

Eklentiyi İndir

Google Meet için Koyu Tema

Google Meet için Koyu Tema eklentisi, Google Meet’te açık ve koyu tema arasında geçiş yapmak için kullanabileceğiniz tek tıklamalı bir düğmedir (adres çubuğunun yanında). Bu karanlık tema, Google Meet ana sayfasına, ayarlara ve hatta menüye yayılırdı. Ancak bu, Google Meet için Firefox Eklentisi listesine nispeten daha yeni bir ektir. Bu nedenle, içinde bazı hatalar olabilir ve karanlık temanın yanlış uygulanmasına yol açabilir.

Eklentiyi İndir

Bu eklentilerin Firefox’taki Google Meet deneyiminizi iyileştireceğini umuyoruz. Bu eklentilerin çoğunun gelecek birkaç veya daha fazla güncellemesi olsa da, kalbinizi kaybetmeyin. Hepsi tamamen işlevsel olacak ve kısa sürede geliştirilecek!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir