iPhone’da iOS 17’de AirTag Nasıl Paylaşılır?

AirTag'leri iOS 17'de paylaşmak, paketi geçmek değildir; bu gerçek bir oyun değiştirici!

Kısacası. iPhone’da bir AirTag paylaşmak için, “Bul” uygulamasını açın, paylaşmak istediğiniz AirTag’i seçin ve Bu AirTag’i Paylaş altında “Kişi Ekle”yi tıklayın. En fazla 5 kişi seçin ve gönder düğmesine basın. Artık FindMy’i kullanarak öğeyi takip edebilir ve onu bulmak için Hassas Bulma özelliğini kullanabilirler. Pasta kadar kolay!

Her yıl olur. Apple, açılış konuşmasındaki tüm önemli değişikliklerle WWDC’de en yeni iOS’u duyurur. Ve sonra, bazıları 0f olan ve hayranların favorisi olan daha küçük olanları kazma işine geçiyoruz. Bu güncelleme gelecek vaat eden bir aday gibi görünüyor. Ne hakkında konuşuyorum? AirTag’leri Paylaşma.

Evet, doğru duydunuz. Artık bu şık küçük izleyicileri arkadaşlarımız ve ailemizle paylaşabiliriz. Konuyu kısa keselim ve bu taze elmalı turta partisinin (tam olarak Apple güncellemesi) tam olarak neyi içerdiğini görelim.

Not: Bu özellik, bu yazının yazıldığı sırada Geliştirici Beta sürümünde olan yakında çıkacak olan iOS 17’nin bir parçasıdır. Yazılımın halka açık sürümünün Eylül ayında bekleniyor.

AirTag Paylaşımı iOS 17’de Nasıl Çalışır?

Merak etmeye başlamadan önce, “AirTag’leri mi paylaşıyorsunuz? Bu nedir, ‘paketi ilet’in teknik bir versiyonu mu?” seni orada durdurayım; çok daha fazlası. Artık AirTag’inizi beş kişiye kadar paylaşabilirsiniz. Evet, beş! Tüm aileniz, hafta sonu bisiklet grubunuz veya ofis öğle yemeği ekibiniz artık FindMy’i kullanarak tek bir öğeyi takip edebilir.

Buradaki olasılıkları düşünün millet. Arkadaşlarınızla bir kamp gezisi planlıyorsunuz ve paylaşılan malzeme çantanıza AirTag takmış durumdasınız. Artık tek bir kişinin baş ağrısı değil. Artık gruptaki herkes çantanın konumunu takip edebilir, anında yerini belirlemek için bir ses çalabilir ve hatta kesin yerini belirlemek için Hassas Bulma özelliğini kullanabilir. Sizi doğrudan değerli kargonuza götüren kendi hazine haritanıza sahip olmak gibi!

AirTag’i paylaştığınız kişiler de o etiketin yakınındayken bildirim almaz. Bu, örneğin, ortağınız tarafından kaydedilmiş bir AirTag ile araba anahtarlarını aldığınızda, her seferinde aynı etiketle ilgili bildirim almak yerine, yakınınızda olabilecek gerçek bilinmeyen AirTag’ler için bildirimleri kaydedecektir.

Ve bu paylaşım çılgınlığı sadece AirTags ile bitmiyor. Diğer tüm Find My ağ aksesuarlarını kapsar. Kaybetmeyi göze alamayacağınız sevdiğiniz VanMoof bisikletiniz veya Targus sırt çantanız olsun, onları kullanan herkes için onları takip etmek pasta kadar kolay. Elmalı turta, yani!

AirTag’ler Nasıl Paylaşılır?

iPhone’unuzda “Bul” uygulamasını açın, “Öğeler”e dokunun ve paylaşmak istediğiniz AirTag’i seçin.

Ardından, Bu AirTag’i Paylaş bölümünün altındaki ‘Kişi Ekle’ seçeneğini tıklayın.

Seçilen AirTag’i paylaşmaya devam etmek için ‘Devam’a dokunun.

Ardından, paylaşmak istediğiniz kişileri seçin. Unutmayın, en fazla 5 kişi seçebilirsiniz.

Son olarak, Gönder Düğmesine basın.

Bu kadar. Ekran geri dönecek ve ‘Bu AirTag’i Paylaş’ bölümü, seçilen AirTag’in paylaşıldığı kişilerin listesini gösterecektir.

Bir kişiyi kaldırmak için, kişinin adına dokunun ve ekranın altındaki kaplama menüsünden ‘Kaldır’ seçeneğine dokunun.

Hepsi bu kadar. Yeni güncellemeyle, arkadaşlarınızı ve ailenizi AirTag döngüsüne dahil etmenin zamanı geldi. Ne de olsa, AirTag’iniz artık yalnız bir korucu değil, bir ekibin parçası!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top