Gmail’de Nasıl Yer Açılır?

Gmail kullanırken depolama alanı sonsuz gibi görünse de, durum kesinlikle bu değildir. Google, kullanıcılarına 15 GB ücretsiz bulut alanı sağlar ve tüm hizmetlerinde kümülatiftir. Ve Gmail’i uzun yıllardır kullanıyorsanız veya Google Suite’in Google Foto veya Google Drive gibi diğer hizmetlerini de kullanıyorsanız, muhtemelen “Depolama alanınız azalıyor Uzay. Yer açmayı deneyin veya ek depolama alanı satın alın. “

Veri sınırına ulaştığınızda, Google Drive’a hiçbir şey ekleyemez, hatta e-posta gönderip alamazsınız. Ancak bu mesaj göründüğünde, eninde sonunda olacağı gibi, paniğe gerek yok. Yer açma görevinizde size yardımcı olabilecek bazı basit yollar var.

Deponuzu Neyin Yediğini Belirleyin

Herhangi bir çözümün ilk adımı sorunu teşhis etmektir. Hesabınızdaki alanın çoğunu hangi hizmetin kapladığını belirlemeniz gerekir. Ancak o zaman sorunu çözmeye başlayabilirsiniz. Mevcut depolama alanınızın durumunu kontrol etmek için Google One’a gidin.

Google bir depolama

Mevcut depolama alanınız, hangi hizmetin tam olarak neyi kullandığı açısından düzgün bir şekilde listelenecektir. Artık teşhisi bildiğinize göre, sonunda onu düzeltmeye başlayabilirsiniz.

 

Google Drive’da Nasıl Yer Açılır?

Google Drive, hesabınızda en çok depolanan kişi olarak ortaya çıkarsa, bu sorunu Google Drive Kotası’na giderek çözebilirsiniz. Dosyalarınızı boyuta göre sıralamak için sağ taraftaki Kullanılan Depolama’ya tıklayın . Ardından, hangi dosyaların önemli olduğunu ve hangilerinin çöp kutusuna gitmesi gerektiğini belirlemeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca orada duran ve değerli yer kaplayan gereksiz öğeler olup olmadığını görmek için Benimle Paylaşılanlar klasörüne de gidebilirsiniz .

Daha sonra da her şeyi çöp kutusundan silmeyi unutmayın, aksi takdirde boş alanınız olmaz.

Gmail’de Nasıl Yer Açılır

Suçlunuz Gmail ise, o zaman bir e-posta istifçisiniz ve öyle görünmese bile çok fazla yer kapladıkları için bu e-postaları silmeye başlamanız gerekir. Spam postaları silmenin yanı sıra, gereksiz e-postaları da silmek önemlidir. E-postaları silerken en iyi strateji, onları boyutuna göre silmeye çalışmaktır. Gmail’de boyuta göre sıralama seçeneği yoktur. Ancak operatörü size:manuel arama yapmak için kullanabilirsiniz .

Gmail’in arama çubuğuna ‘size:’ ve ardından bir sayı yazın. Örneğin, size:10mbGmail’in arama çubuğuna yazarsanız , 10 MB’den büyük tüm e-postaları döndürür.

 

Bu boyutlar arasındaki e-postaları bulmak için ‘daha büyük: <sayı> daha küçük: <sayı>’ operatörünü de deneyebilirsiniz. Bu en iyi ihtimalle bir deneme yanılma yöntemidir, ancak bu şekilde büyük e-postaları bulabilir ve yer açmak için silebilirsiniz.

Diğer bir seçenek, komutu kullanarak older:ve ardından bir tarih belirleyerek ve bu tarihten önceki tüm e-postaları silerek eski e-postaları toplu olarak silmektir .

Ayrıca, e-postalar da yer kapladığından spam ve çöp klasörlerinizi silmelisiniz.

Google Fotoğraflar’da Nasıl Yer Açılır?

Fotoğraflar, özellikle orijinal kalitesinde saklarsanız, ayrılan kotanızdan çok fazla yer kaplayabilir. Ancak Google Fotoğraflar’da, tüm fotoğraflarınızı yer kalmadan depolayabilirsiniz. Bilgisayarınızda Google Fotoğraflar’ı açın ve Ayarlar’a gidin . Yüksek Çözünürlük’ü seçin veya Depolamayı Kurtar’a tıklayın .

Bunu yapmak, tüm resimlerinizi Google’ın daha az alan kullanan ve orijinal kalite yerine ücretsiz olan yüksek çözünürlüklü biçimine sıkıştırır. Ancak bu çözümü yalnızca, fotoğraflarınızı Yüksek Çözünürlüğe dönüştürdüğünüzde orijinal resim kalitesinden vazgeçmeye razı iseniz, geri dönüşü yoktur.

Bununla birlikte, Google Fotoğraflar’ın ‘Yüksek kalite’ ayarı, fotoğraflarınızın çoğu için fazlasıyla yeterli olan 16 MP’ye kadar fotoğrafı destekler.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable and Use Google Bard Extensions

Google Bard Uzantıları Nasıl Etkinleştirilir ve Kullanılır

Google'ın Bard AI ve Uzantıları ile kusursuz görev yönetimini deneyimleyin. Kişiselleştirilmiş yanıtlar, seyahat planlama, e-posta alma, uçuş kontrolleri, belge özetleri ve daha fazlası için favori uygulamalarınızla entegre edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir