Mouse Jiggler uygulamasıyla Microsoft Teams Durumu Nasıl Etkin Tutulur?

Bu yaratıcı düzeltmelerle kullanılabilirlik sorunlarınızı giderin!

Microsoft Teams, birçok kuruluş için Workstream Collaboration uygulamasının tercihidir. Ve kullanıcıların üretkenliğini ve verimliliğini artıran nispeten iyi bir uygulama olsa da, birçok insan için varoluşun belası haline gelen küçük bir sorun var.

Microsoft Teams, iş arkadaşlarınıza müsait olduğunuzda, meşgul olduğunuzda, toplantıda veya dışarıda olduğunuzu söylemek gibi birçok durumda yararlı olabilecek bir durum özelliğine sahiptir. Ancak bunu, en azından organizasyonlarında mikro yönetimden muzdarip olan birçok çalışan için sıkıntıya dönüşen iyi şeyler listesine eklemekten çekinmeyin.

Microsoft Teams’in durumu, sadece beş dakikalık hareketsizlik içinde “Uygun” dan “Dışarıda” durumuna dönüyor ve bu, pek çok insan için, ister yeterince çalışmamakla suçlanmaları, ister işlerini engelleyen diğer bazı sorunlar olsun, sorunlara yol açtı. Microsoft Topluluğunda, Microsoft’tan statüleri üzerinde biraz daha fazla kontrol talep eden çok fazla öfke var, ancak şimdiye kadar, şirket buna uymayı reddettiği için çığlıkları boşa çıktı.

Ama henüz kalbini kaybetmeye gerek yok. Bu soruna doğrudan bir çözüm bulunmasa da biraz yaratıcı kalarak çözebilirsiniz.

Bir simülatör yazılımı kurun. Daha önce belirlendiği gibi, durumun otomatik olarak “Kullanılabilir” den “Dışarıda” olarak değişmesinin tüm nedeni, masaüstünüzde beş dakikadan daha uzun süre hiçbir etkinlik, fare veya klavye olmamasıdır. Bu nedenle, hızlı ve verimli bir çözüm, sizin için fare veya klavye etkinliğini simüle eden bir uygulama yüklemeyi içerir.

Mouse Jiggler Yazılımını Kullanın

Mouse Jiggler, probleminiz için basit ama etkili bir çözümdür. Yazılım, sallama etkinleştirildiğinde Windows’a fare girişini taklit eder ve bilgisayarınızın hareketsiz kalmasına izin vermez. Bu nedenle, Teams boşta olduğunuzu düşünmeyecek ve durumunuz “Uygun” olarak kalacaktır. Mouse Jiggler ayrıca imlecinizi sanal olarak hareket ettiren bir “Zen jiggle” seçeneğine de sahiptir, yani Windows farenin hareket ettiğini düşünür ancak imleç hareket etmez. Sadece zip dosyasını indirin, uygulamayı çalıştırın ve istediğiniz zaman fareyi sallamak için ‘Jiggle’ı Etkinleştir’i tıklayın.

fare jiggler’ı al

Move Mouse Uygulamasını Kullanma

Move Mouse, PC’nizdeki Windows Mağazası’ndan indirebileceğiniz, fareyi belirli bir süre sonra hareket ettiren ve dolayısıyla Microsoft Teams için etkinlik yanılsaması yaratan başka bir simülatör uygulamasıdır. Fareyi hareket ettirmekten daha karmaşık eylemler gerçekleştirecek şekilde bile yapılandırabilirsiniz, ancak bu durumda Teams uygulamasını kandırmak fazlasıyla yeterlidir.

fareyi hareket ettir

Uygulamayı İş Bilgisayarıma kuramazsam ne olur?

‘Fare Jiggle’ veya ‘Fareyi Taşı’ gibi bir simülatör uygulaması yüklemek en hızlı ve en temiz çözüm olsa da, birçok kuruluş, çalışanların bilgisayarlarına bu gibi yazılımların yüklenmesini engelleyen kontrollere sahiptir. Peki, kendinizi bu durumun yapışkan ucunda bulursanız ne yapmalısınız? Eh, daha da yaratıcı olma zamanı!

Dizüstü bilgisayarınız ile fare kullanmıyorsanız , bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takılan ve farenizi sallayan Mouse Jiggler MJ-3 gibi bir cihaz satın alabilirsiniz. Biraz yatırım olabilir, ancak çaresizseniz çok yardımcı olacaktır.

Teams uygulamasında durum ayarlarını yapılandırmanın bir yolu olmamasına rağmen, bir süre sonra otomatik olarak “Kullanılabilir” den “Dışarıda” durumuna geçmez, bu düzeltmeler size yardımcı olmak için buradadır.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir