İPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı iOS 12'ye güncelleme

Gereken süre: 15 dakika.

İOS 12 güncellemesi, 17 Eylül’den itibaren kitlelere sunulmaya başlayacak. Yeni yazılım, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a bir dizi yeni özellik ve performans iyileştirmesi getiriyor.

Üç aydan uzun süredir iPhone 6’mızda iOS 12 beta sürümlerini test ediyoruz ve iOS 12’nin iPhone 6 ve 6 Plus’a getirdiği iyileştirmelerden etkilendik.

İOS 12’deki iPhone 6 pil ömrü de mükemmel. İOS 12’yi yükledikten hemen sonra cihazınızın pilinin hızla tükendiğini fark edebilirsiniz, ancak bunun tek nedeni iPhone’unuzun yeni yazılımla arkadaşlık kurmasıdır. İPhone 6/6 Plus’ınızda iOS 12’yi birkaç gün kullandıktan sonra pil ömrü normale veya daha iyi hale gelecektir.

İPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ınıza iOS 12 güncellemesini nasıl yükleyebileceğinizi görelim.

 1. İPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

  Ana ekranınızdan iPhone 6/6 Plus’ınızdaki Ayarlar uygulamasını açın.

 2. Genel »Yazılım Güncelleme bölümüne gidin

  Ayarlar’da, Genel »seçeneğine ve ardından iPhone’unuzdaki güncellemeler bölümünü almak için Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun.

 3. İPhone’unuz güncellemeleri kontrol edecek

  Yazılım Güncelleme bölümünü açar açmaz iPhone’unuz mevcut yazılım güncellemelerini kontrol edecektir.

 4. İOS 12.0 güncellemesini indirin ve yükleyin

  İPhone 6 veya iPhone 6 Plus’ınız için iOS 12.0 güncellemesi algılandığında, güncellemeyi indirme ve yükleme seçeneğine sahip olacaksınız, üzerine dokunun.

 5. Güncellemenin yüklemeyi bitirmesini bekleyin

  İPhone’unuz önce iOS 12 güncellemesini indirecek, ardından kurulum için hazırlayacak ve en sonunda iOS 12.0 yazılım güncellemesini yüklemek için kendini yeniden başlatacaktır.

 6. Güncellemeyi doğrula

  İPhone, kurulumdan sonra sisteme geri yüklendiğinde iPhone’unuzda yüklü iOS yazılım sürümünü doğrulamak için Ayarlar »Genel» Hakkında’ya gidin. 12.0 olmalıdır.

Bu kadar. İOS 12 güncellemesinin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarınıza getirdiği yeni özelliklerin ve iyileştirmelerin keyfini çıkarın.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir