Facebook’ta ‘Messenger Odaları’ nedir

Facebook, bu zor zamanlarda arkadaşların ve ailelerin bağlantı kurması için görüntülü görüşmenin ön saflarında yer alıyor. Her gün 700 milyondan fazla WhatsApp ve Messenger kullanıcısı video görüşmelerine katılıyor. Ve şimdi, Messenger Rooms’un Facebook’ta yayılmasıyla daha da ilginç hale gelmek üzere.

Messenger Odaları, Facebook kullanıcılarının bir seferde 50’ye kadar katılımcıyla bir video görüşmesi oluşturmasına veya buna katılmasına olanak tanır. Bir mesajlaşma odası bağlantısına sahip olan herkes, Facebook hesabı olmasa bile video görüşmesine katılma talebinde bulunabilir.

Messenger Odaları Zoom Alternatifi mi?

Evet ve hayır. Zoom’u yalnızca çok sayıda arkadaş ve aile üyesiyle görüntülü görüşme yapmak için kullanıyorsanız, Messenger Rooms, Facebook’tan Zoom alternatifi olarak kullanabileceğiniz mükemmel ve güvenli bir görüntülü arama hizmetidir.

Messenger Odaları, arkadaşlarınız ve aileniz için görüntülü sohbetlere kadar Zoom’un tüm gündelik özelliklerine sahiptir. 50’ye kadar katılımcıyla bir oda oluşturabilirsiniz, herkes bir bağlantıyla katılabilir, video görüşmelerinde zaman sınırı yoktur ve en önemlisi katılmak için bir Facebook hesabına gerek yoktur.

Ancak Zoom, iş toplantıları yapmak için gerekli birçok özelliğe sahiptir. Eğer bir profesyonel ya da işletme iseniz, Messenger Odalarını Zoom’a iyi bir alternatif olarak bulamayabilirsiniz. İş kullanımı için Google Meet’e bakmanızı öneririz.

Messenger Odalarında, Facebook’ta normal görüntülü aramadan farklı olan nedir?

Facebook’taki Messenger Odaları, Facebook’ta görüntülü görüşmede yeni olan yeni özelliklerin yeniden tanımlandığı bir listeye sahiptir.

Facebook hesabınızda Messenger Odaları bulamıyor musunuz? Eh, Facebook bu hafta Messenger Odalarını yalnızca belirli ülkelerde kademeli olarak kullanıma sunuyor. Kalan ülkeler önümüzdeki birkaç hafta içinde Oda alacak.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir