İOS 11.4'teki yenilikler

İOS için bir sonraki büyük güncelleme WWDC 2018’de bir duyuru beklerken, Apple şu anda önümüzdeki birkaç hafta içinde halka açıklanabilecek artımlı bir iOS güncellemesi (iOS 11.4) üzerinde çalışıyor.

İOS 11.4 güncellemesi şu anda Apple yazılım beta programı kapsamında indirilebilir. Güncelleme zaten Beta 6 aşamasına ulaştı. Bunu iPhone X ve iPhone 6’mızda çalıştırıyoruz ve şu ana kadar deneyim iOS 11.3’tekinden çok daha akıcı oldu.

iPhone 6, iOS 11.3 güncellemesini yükledikten sonra birçok kullanıcı iPhone 6’daki düşük performanstan şikayet ettiği için iOS 11.3 güncellemesini sorunsuz bir şekilde almadı. Ama neyse ki iPhone 6 iOS 11.4 güncellemesi şu ana kadar beta kanalı altında çok iyi çalışıyor. Testlerimizde, iOS 11.4 beta üzerinde çalışan iPhone 6’nın iOS 11.3’ten daha iyi performans gösterdiğini gördük.

Kesin olan bir şey var – iOS 11.4 güncellemesi iPhone’unuza performans iyileştirmeleri getirecek. Ancak Apple bu artan güncelleme için başka ne pişiriyor? Hadi bulalım.

İPhone X’te uygulama değiştirmek artık daha hızlı

[eckosc_full_width_block]

[/ eckosc_full_width_block]

İPhone X’deki uygulamalar arasında geçiş yapmak artık iOS 11.4 güncellemesiyle biraz daha hızlı. İPhone X’deki uygulama değiştirici, ekranın altından ortasına doğru hızlıca kaydırdığınız ve Uygulama değiştirici görünene kadar basılı tuttuğunuz bir hareketle çağrılır. Bu yukarı kaydırma ve tutma kısmı artık eskisinin yarısına indirildi. O kadar ki artık parmağınızı tutmanız gerekmiyor. Aşağıdan hızlıca yukarı kaydırın ve şimdi iPhone X’de uygulama değiştiriciyi edinin.

Önceki beta özelliklerinin geri dönüşü

İOS 11.4 güncellemesi, iOS’un önceki beta sürümlerinde bulunan ancak hiçbir zaman işletim sisteminin son sürümlerinde yer almayan bazı özellikleri geri getiriyor. Bu özellikler şunları içerir:

(ÜRÜN) KIRMIZI duvar kağıtları

Apple, iOS 11.4 beta 2 ile yakın zamanda piyasaya sürülen Red iPhone 8 ve 8 Plus sınırlı sürüm cihazlardan (PRODUCT) RED duvar kağıdını ekledi. Bu duvar kağıtları yalnızca iPhone 8 kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Hata düzeltmeleri

İOS’a yapılan bu artımlı güncellemelerin amaçlarından biri, küçük hataları burada ve orada düzeltmektir. İOS 11.4, kullanıcıların son zamanlarda çok şikayet ettiği iki önemli hatayı düzeltir.

Şu an itibariyle iPhone X’teki yeni özellikler hakkında bildiğimiz tek şey bu. Güncelleme şu anda geliştirme aşamasındadır ve son sürüm, beta sürümlerindekinden biraz farklı olabilir. İlerideki beta veya genel sürümde iOS 11.4’te yeni özellikler varsa bu sayfayı mutlaka güncelleyeceğiz.

Desteklenen iPhone veya iPad cihazınıza hemen iOS 11.4 beta yüklemek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan adım adım kılavuzumuzu takip edin:

→ iPhone’unuza iOS beta nasıl indirilir ve kurulur

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir