ESIM "Servis Yok" sorunu nasıl giderilir

eSIM iPhone’unuzda çalışmıyor mu? Çift SIM iPhone’unuzda eSIM için “Servis Yok” hatası almanızın birkaç nedeni olabilir. Bir yapılandırma sorunu veya taşıyıcı tarafında bir hata olabilir. Her iki durumda da tamir edilebilir. Jio eSIM’i kurarken iPhone XS Max’imizde “Servis Yok” sorunu yaşadık. ESIM herhangi bir sorun olmadan etkinleştirildi, ancak birkaç saat sonra kontrol merkezinde “Servis Yok” […]

eSIM iPhone’unuzda çalışmıyor mu? Çift SIM iPhone’unuzda eSIM için “Servis Yok” hatası almanızın birkaç nedeni olabilir. Bir yapılandırma sorunu veya taşıyıcı tarafında bir hata olabilir. Her iki durumda da tamir edilebilir.

Jio eSIM’i kurarken iPhone XS Max’imizde “Servis Yok” sorunu yaşadık. ESIM herhangi bir sorun olmadan etkinleştirildi, ancak birkaç saat sonra kontrol merkezinde “Servis Yok” durumunu göstererek kapandı. Sorun, Jio mağazasını tekrar ziyaret ederek ve numara için yeni bir eSIM QR Kodu alarak çözüldü. Ama bu sadece bir durum; Birincil ve İkincil hat arasında geçiş yaparken de eSIM’de Hizmet Yok alabilirsiniz.

ESIM’i yeni etkinleştirdiyseniz

İPhone’unuzda eSIM’i yeni etkinleştirdiyseniz ve kontrol merkezinde “Servis Yok” durumunu görüyorsanız, üzülmeyin! ESIM’inizin tamamen etkinleştirilmesi birkaç saat sürebilir. ESIM’inizin etkinleşmesi zaman alırken izlemeniz gereken bazı ipuçları:

ESIM aniden çalışmayı durdurduysa

İPhone’unuzdaki eSIM aniden çalışmayı durdurduysa. O zaman muhtemelen eSIM’i açıp kapatarak veya operatörünüzden başka bir aktivasyon QR Kodu alarak çözülebilecek bir yapılandırma sorunudur.

İPhone’unuzdaki eSIM “Servis Yok” sorununu çözmenize ne yardımcı oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Ayrıca okuyun: iPhone XS ve iPhone XR’de eSIM ile Çift SIM nasıl kullanılır?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top