DÜZELTME: Windows 10 Masaüstü Kullanılamıyor Sorun

Windows güncellemeleri, bilgisayarınızda işleri daha iyi hale getirmeyi amaçlasa da, genellikle tam tersini yapar. Son zamanlarda, bilgisayarlarına bir güncelleme yükleyen birçok Windows 10 kullanıcısı, bilgisayarı başlatırken “C: WINDOWSsystem32configsystemprofileDesktop kullanılamıyor” sorunuyla karşılaştı.

Sorun, kullanıcıyı siyah bir ekran, geri dönüşüm kutusu ve hiçbir şey yapamayan Görev Çubuğu ile bırakır. Sonraki yeniden başlatmalardan sonra biraz farklı bir hata bile alabilirsiniz “C: WINDOWSsystem32configsystemprofileDesktop erişilebilir değil – Erişim reddedildi”.

Neyse ki, bu sorun için hızlı bir düzeltme var. Dosya Gezgini’ni açmanız ve Masaüstü klasörünü C: WINDOWSsystem32configsystemprofile dizininde kullanılabilir yapmanız gerekir.

Windows’ta Masaüstü Kullanılamayan Sorun Nasıl Giderilir

  1. Mümkünse, Görev Çubuğundan veya klavyenizdeki Win + E tuşlarına basarak Dosya Gezgini’ni açın.
  2. Dosya Gezgini’ndeki Görünüm sekmesine gidin, ardından Seçenekler’i tıklayın ve Klasörü değiştir ve arama seçeneklerini seçin .
  3. Klasör Seçenekleri penceresinde, Görünüm sekmesini açın, ardından Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster’i seçin ve Uygula düğmesine basın.
  4. Şimdi PC’nizdeki C: UsersDefault klasörüne gidin.
  5. Masaüstü klasörüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Kopyala’yı seçin.
  6. Şimdi C: Windowssystem32configsystemprofile klasörüne gidin ve Masaüstü klasörünü buraya yapıştırmak için Ctrl + V tuşlarına basın.
  7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu kadar! Yeniden başlatmanın ardından, PC’niz Masaüstü kullanılamıyor hatası olmadan başlatılmalıdır.

Check Also

Windows 11’de Dosya Gezgini’nde ‘Bu Bilgisayar’ Bölümünden Klasörler Nasıl Eklenir veya Kaldırılır

Windows 11’de Dosya Gezgini’nde ‘Bu Bilgisayar’ Bölümünden Klasörler Nasıl Eklenir veya Kaldırılır Windows 11’de Dosya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.