İOS 13.4 Güncellemesi Nasıl İndirilir

İPhone’a iOS 13.4 yüklemenin iki kolay yolu

Apple, iPhone için iOS 13.4 güncellemesini bugünden itibaren halka sunmaya başladı. İPhone’unuz iOS 13 tarafından destekleniyorsa, iOS 13.4 güncellemesini iPhone’unuza da indirip yükleyebilirsiniz.

iOS 13.4 güncellemesi, yeni Memojiler, iCloud Drive Klasör Paylaşımı ve hem iOS hem de macOS sürümleri için App Store’dan bir uygulamanın tek seferde satın alınmasını destekler. Güncellemeye dahil edilen birçok başka özellik ve bir dizi hata düzeltmesi var. Aşağıdaki bağlantıdan iOS 13.4 ile ilgili incelememizi okuyun.

Okuyun → iOS 13.4 İncelemesi: iPhone için kullanıcı dostu bir güncelleme

İPhone’um iOS 13.4 güncellemesini destekliyor mu?

iOS 13.4 güncellemesi, 15 iPhone modeli ve bir iPod Touch cihazı tarafından desteklenir:

İPhone Ayarlarından iOS 13.4’ü indirin

Kolay yöntem

İOS 13.4 güncellemesini indirmenin ve kurmanın en kolay yöntemi iPhone Ayarlarınızdan geçer. Ancak önce, bir Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun çünkü iOS 13.4, daha büyük 2,5 GB boyutuna güncellenir.

İPhone ana ekranınızdan ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.

İPhone Ayarlarına gidin

Ayarlar ekranında biraz aşağı kaydırın ve mevcut seçeneklerden ‘Genel’e dokunun.

İPhone’unuzun Genel ayarlar ekranındaki ‘Yazılım Güncelleme’ seçeneğine dokunun.

İPhone’unuzun güncellemeleri kontrol etmesine izin verin. İPhone’unuz iOS 13 tarafından destekleniyorsa, kısa süre içinde iOS 13.4 güncellemesinin cihazınıza indirilebileceğini göreceksiniz.

Apple’ın sunucusundan güncelleme talep etmek için ekrandaki ‘İndir ve Kur’a dokunun.

Hazır olduğunda, indirmeye başlayacak ve (muhtemelen) güncellemeyi iPhone’unuza otomatik olarak yükleyecektir. Değilse, kuruluma başlamak için ‘Şimdi Kur’ düğmesine dokunun.

Unutmayın, iOS 13.4 güncellemesini yüklemek iPhone’unuzu yeniden başlatmanızı gerektirecektir. Ayrıca, lütfen pilinizin% 50 veya daha fazla olmasını sağlayın, aksi takdirde iOS 13.4 kurulumunu başlatamazsınız.

İTunes’dan iOS 13.4’ü indirin

Bilgisayar yöntemi

İPhone’unuzu bir Wi-Fi ağına bağlayamıyorsanız, ancak bilgisayarınızda internet erişiminiz varsa, iTunes’u kullanarak iOS 13.4’ü de indirebilirsiniz. MacOS Catalina’da iTunes, “Finder” ın kendisine entegre edilmiştir.

Başlamak için bilgisayarınızda ‘iTunes’u açın ve iPhone’unuzu cihazınızla birlikte gelen USB – Yıldırım kablosunu kullanarak bağlayın.

İPhone ekranınızda “Bu Bilgisayara Güven” açılır penceresi görünürse, iletişim kutusunda “Güvendiğinizden” emin olun.

İPhone’unuzu iTunes’a ilk kez bağlıyorsanız, ekranda “Bu bilgisayara izin vermek istiyor musunuz ..” açılır penceresi göreceksiniz, iTunes iletişim kutusunda “Devam” ı seçtiğinizden emin olun.

Ayrıca, iTunes sizi ‘Yeni iPhone’unuza Hoş Geldiniz’ ekranıyla karşıladığında, ‘Yeni iPhone olarak ayarla’yı seçin ve’ Devam Et ‘düğmesini tıklayın.

Cihazınız iTunes ekranında gösterildiğinde, ‘Güncellemeyi Kontrol Et’ düğmesini tıklayın.

İTunes’un iPhone’unuz için mevcut olan en son iOS sürümünü bulmasına izin verin. ‘İOS 13.4’ güncellemesini algıladığında, güncelleme işlemini iTunes aracılığıyla başlatmak için ‘İndir ve Güncelle’ düğmesine tıklayın.

İTunes’un iOS 13.4 güncellemesini indirip yüklemesine izin vermek için iPhone’unuza ‘Parolanızı’ girmeniz istenebilir. Yap ve gitmen iyi olacak.

Tam IPSW üretici yazılımı dosyasını kullanarak iPhone’unuzu manuel olarak iOS 13.4’e de güncelleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya göz atın.

iOS 13.4 IPSW Firmware Dosyasını İndirin

Sonuç

İOS 13.4 güncellemesini indirmenin en hızlı ve kolay yolu, iPhone Ayarlarından OTA yöntemidir. Ancak iTunes üzerinden kurmanın kendine göre avantajları vardır. İTunes’dan güncelleme tamamen indirilirken, OTA yöntemi nadir durumlarda sorunlara neden olabilecek artan bir güncelleme paketi indirir.

Önce iPhone Ayarlarından iOS 13.4’ü yüklemenizi öneririz. Güncellemeyi yükledikten sonra herhangi bir sorun yaşarsanız, OTA güncelleme sorunlarını gidermek için iTunes’u kullanarak yeniden yükleyin.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir