İPhone'da iMessage'ın Kaydı Nasıl Silinir veya Kapatılır

İPhone’dan Apple olmayan bir telefona geçtiğinizde iMessage’ı kapatın.

iPhone’daki iMessages, iletişim kurmanın harika bir yoludur. Operatörünüzün SMS / MMS’de sahip olabileceği herhangi bir sınırlama olmaksızın sınırsız mesaj gönderebilirsiniz. Ancak iPhone’dan Android’e geçiyorsanız, iMessage’lar biraz can sıkıcı olabilir.

Geçiş yapmadan önce iMessage’ı kapatmazsanız, eski iMessage kişileriniz numaranızı mavi olarak görmeye devam edecek ve size gönderdikleri tüm mesajlar iMessage olacaktır. Ancak onları almayacaksınız ve tüm mesajlarınız kaybolacak. Bu nedenle, geçiş yapmadan önce iMessage’ınızı kapatmanız önemlidir.

İMessage Nasıl Kapatılır

Hala SIM kartınızı çıkarmadıysanız veya çıkardıysanız ancak iPhone’unuz yanınızdaysa, iMessage’ı kapatmanız yeterlidir. SIM kartınızı iPhone’unuza yerleştirin ve Ayarlar uygulamasını açın.

Ardından aşağı kaydırın ve ‘Mesajlar’a dokunun.

İMessage için geçişi kapatın.

Şimdi Ayarlar’a geri dönmek için ekranın sol üst köşesindeki geri okuna dokunun.

Ardından, ‘FaceTime’a dokunun.

‘FaceTime’ için geçişi de kapatın. Bu şekilde güvenli tarafta olabilir ve numaranızın Apple’ın sunucularından silineceğinden emin olabilirsiniz.

Normalde iletişim kurmak için iMessage’ı kullandığınız birine mesaj göndermeyi deneyin. Mesajlarınız şimdi yeşil bir balon içinde görünmelidir. Ayrıca onlardan mesaj alabilmelisiniz. Yapamıyorsanız, Apple sunucularının isteğinizi işleme koyması biraz zaman alabileceğinden birkaç gün bekleyin.

Ancak birkaç gün sonra bile mesaj alamazsanız, numaranızı çevrimiçi olarak silmeniz gerekir.

İMessage’ın Kaydı Nasıl Silinir

İPhone’unuza erişiminiz yoksa veya iMessage’ı kapatmak işe yaramadıysa, iMessage’ın kaydını çevrimiçi olarak kaldırabilirsiniz. Bu çevrimiçi işlem, telefon numaranızı iMessage sunucularından devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

Buraya tıklayarak Apple’ın kayıt silme sayfasına gidin. ‘Artık iPhone’unuz yanınızda değil mi?’ Yazan ikinci bölüme gidin.

Bayrağa tıkladıktan sonra genişleyen açılır menüden Ülkenizi seçin.

Ardından, iMessage’ın kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girin ve ‘Kodu Gönder’ seçeneğini tıklayın.

Telefonunuza gelen 6 basamaklı onay kodunu girin ve ‘Gönder’ düğmesini tıklayın.

Hemen kısa mesaj alabilmeniz gerekir, ancak bazen kayıt silme işleminin tamamlanması birkaç saat sürebilir. Bundan sonra, numaranıza aldığınız tüm mesajlar kısa mesaj olacaktır. Ancak iMessage için Apple Kimliği kullanıyorsanız ve önceki yöntemi kullanarak iMessage’ı kapatmadıysanız, Apple Kimliğiniz üzerinden gönderilen tüm mesajlar diğer Apple cihazlarınızda alınacaktır.

İPhone’dan Apple olmayan bir telefona geçtiğinizde iMessage’ı kapatmak önemlidir, aksi takdirde çok fazla mesaj kaybedebilirsiniz. Yeni bir telefon alacağınızı biliyorsanız, iMessage’ı birkaç gün önce iPhone’dan kapatmak daha iyidir. Ama yapmadıysan, endişelenmene gerek yok. İstediğiniz zaman çevrimiçi kaydını iptal edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir