Bir Google Meet’i Herkes İçin Sonlandırma (Kalıcı Olarak)

Google Meet, birçok kuruluş ve okul tarafından çevrimiçi toplantılar ve sınıflar düzenlemek için kullanılmaktadır. Özellikle şimdi, Google hizmeti daha önce olduğu gibi sadece Kurumsal hesap sahiplerinin değil, herkesin kullanımına sunduğundan, birçok kullanıcı bu zor zamanlarda bağlanmak için kullanıyor. Ancak Google Meet kullanırken, kullanıcıların defalarca karşılaştığı bir sorun vardır. Toplantı Sahibi toplantıdan ayrıldığında, toplantıyı herkes için […]

Google Meet, birçok kuruluş ve okul tarafından çevrimiçi toplantılar ve sınıflar düzenlemek için kullanılmaktadır. Özellikle şimdi, Google hizmeti daha önce olduğu gibi sadece Kurumsal hesap sahiplerinin değil, herkesin kullanımına sunduğundan, birçok kullanıcı bu zor zamanlarda bağlanmak için kullanıyor.

Ancak Google Meet kullanırken, kullanıcıların defalarca karşılaştığı bir sorun vardır. Toplantı Sahibi toplantıdan ayrıldığında, toplantıyı herkes için sonlandırma seçeneği yoktur ve bu nedenle toplantı katılımcıları, toplantı sahibi gittikten sonra bile Toplantı Odasını kullanabilir. Birçok toplantı sahibi için sıkıntı nedeni haline geldi, ancak özellikle çocukların yokluğunda toplantı odasında mutlu bir şekilde sohbet ettiklerini keşfeden öğretmenler için.

Herkes için Google Meet’i sonlandırmanın basit bir seçeneği olmasa da ve ne kadar talihsiz olursa olsun, sizden sonra toplantı odasını hiç kimsenin kullanamayacağından emin olabileceğiniz için endişelenmenize gerek yok. .

Buradaki hile, herkes gidene kadar toplantıyı terk etmemek. Google Meet böyle çalışır.

Toplantı katılımcıları, yalnızca toplantı sahibi toplantıyı kendilerinden önce terk ettiğinde toplantı odasını kullanabilir. Bu nedenle, Google Meet toplantınızın kalıcı olarak sona ermesini sağlamak için, toplantıdan yalnızca tüm katılımcılar toplantıdan ayrıldıktan sonra ayrılmalısınız. Siz ayrılmadan önce toplantıda bir katılımcı kalmışsa, toplantı bitmez.

Başkalarının gitmesini bekleyemezseniz, onları her zaman elinizle toplantıdan çıkarabilirsiniz. Birini çıkarmak için, toplantı ekranının sağ üst köşesindeki ‘Kişiler’ simgesine tıklayın.

Katılımcı listesi açılacaktır. Kaldırmak istediğiniz katılımcının adını tıklayın.

Katılımcının adının altında üç seçenek genişleyecektir. Kaldırmak için ‘Kaldır’ düğmesine (son simge) tıklayın.

Ekranda bir onay mesajı görünecektir. Onaylamak için “Kaldır” ı tıklayın. Onları toplantıdan kaldıracak. Diğer tüm katılımcılar için tekrarlayın.

Toplantı sahibi ayrıldıktan sonra toplantının sona erdiğinden ve toplantı odasına diğer katılımcılar tarafından erişilemez hale geldiğinden emin olmak için toplantı sahibinin, Google Meet’te toplantı odasından en son çıkan kişi olduğundan emin olması gerekir. Toplantı sahibi herkesten sonra ayrıldığında, toplantının sona erdiğini ve hiç kimsenin toplantı odasını kötüye kullanamayacağını Google’a açıkça belirtir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top