Windows'ta 000029 mesajı bir teknik dolandırıcılıktır, sunduğu hiçbir şeyi indirmeyin

Teknik dolandırıcılık veya yanlış teknik hata bildirimi, Windows kullanıcıları için yeni bir şey değildir. Son zamanlarda, böyle bir dolandırıcılık Windows cihazlarında dolaşıyor – Mesaj 000029.

Kullanıcı raporlarına göre, etkilenen sistemler, kullanıcılardan bazı şeyleri 240 saniye içinde indirmelerini isteyen bir "İleti 000029" açılır penceresi alır veya bilgisayarlarındaki bazı dosyaları kaybederler.

Microsoft Topluluğu forumlarındaki uzmanlar, "Message 000029" u bir Teknik Destek Dolandırıcılığı olarak tanımladılar. Söz konusu dosyanın PC'ye indirilmesi sistemi bozar ve ardından saldırganlar PC'lerini düzeltmek için kullanıcıdan para ister.

Bilgisayarınızda bu tür mesajlar görürseniz, kapatmanız yeterlidir. Onunla hiçbir şekilde etkileşimde bulunmayın. En önemlisi, açılır pencereden hiçbir şey indirmeyin.

İlginizi Çekebilir!

How to Set GIF as Wallpaper in Windows 11

Windows 11’de GIF Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Windows 11 masaüstünüze bir kişilik dokunuşu eklemek ister misiniz? Ücretsiz ve kullanımı kolay Lively Wallpaper ve BioniX uygulamalarını kullanarak bir GIF'i duvar kağıdı olarak nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir