Windows 10 Bilgisayarda Ekran Nasıl Çevirilir veya Döndürülür

Hepimiz bir oyun oynarken bir noktada yanlışlıkla ekranı döndürmüş olabiliriz. Sanki bazı hatalar çıkmış gibi görünüyordu. Tabletler için Windows 10 kullanan birçok kişi, kitapları veya diğer belgeleri okumak için ekranı döndürmeyi tercih eder. Ekranı döndürmenin birçok yolu vardır. Daha önce klavye kısayollarını kullanarak ekranı döndürebiliyorduk, ancak Windows son güncellemelerde bunu devre dışı bıraktı. Ancak, Windows […]

Hepimiz bir oyun oynarken bir noktada yanlışlıkla ekranı döndürmüş olabiliriz. Sanki bazı hatalar çıkmış gibi görünüyordu. Tabletler için Windows 10 kullanan birçok kişi, kitapları veya diğer belgeleri okumak için ekranı döndürmeyi tercih eder.

Ekranı döndürmenin birçok yolu vardır. Daha önce klavye kısayollarını kullanarak ekranı döndürebiliyorduk, ancak Windows son güncellemelerde bunu devre dışı bıraktı. Ancak, Windows 10’da ekranı aşağıdaki basit adımlarla yine de döndürebilirsiniz.

Windows 10’da Dönen Ekran

Masaüstünde herhangi bir yeri sağ tıklayın ve menüden “Ekran ayarları” nı seçin.

Ekran ayarlarında, ‘Ekran Yönü’nü bulmak için aşağı kaydırın. Mevcut ekran yönünü bunun altında görebilirsiniz. Varsayılan görüntü yönü “Yatay” tır. Ekran yönünü değiştirmek için çubuğa tıklayın.

Şimdi mevcut dört ekran yönünü göreceksiniz. Uygun yönü seçin ve ekran buna göre dönecektir.

Bilgisayarınıza bağlı birden fazla monitörünüz varsa ve birini dikey olarak kullanmak istiyorsanız, her bir ekran için de yönü ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top