Skype Hesabı olmadan Skype Toplantısı Nasıl Başlatılır

Skype, Skype hesabı olmayan herkesin herhangi bir cihazdan katılabileceği Skype Toplantıları oluşturmak için kısa süre önce ‘Şimdi Toplantı Yap’ adlı yepyeni bir araç başlattı.

Şirket, Zoom Bombing’i önlemek için önlem almaya başlayana ve web istemcisinden bir hesap olmadan Zoom toplantısına katılma özelliğini devre dışı bırakana kadar, bir Zoom toplantısının en büyük özelliklerinden biriydi.

Skype’taki ‘Şimdi Toplantı Yap’ özelliği, Zoom’un son kısıtlamalarının tam tersidir. Skype’ta artık bir Skype hesabı veya Skype olmadan bir Yakınlaştırma toplantısı bile başlatabilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında skype.com/en/free-conference-call sayfasını açın ve oturum açmadan bile bir Skype toplantısı başlatmak için ‘Ücretsiz toplantı oluştur’ düğmesine tıklayın.

Skype anında bir toplantı odası oluşturacak ve daveti paylaşmanız için size seçenekler sunacaktır. Davet bağlantısını panonuza kopyalamak için ‘join.skype.com/…’ bağlantısını tıklayın, bağlantıyı doğrudan posta yoluyla paylaşmak için ‘Daveti paylaş’ düğmesini kullanın.

Davet bağlantısını toplantıya katılmak istediğiniz kişilerle paylaştıktan sonra, toplantıyı başlatmak için ‘Aramayı başlat’ düğmesine tıklayın.

Skype daha sonra sizden geçici bir misafir hesabıyla ‘Misafir olarak katılmanızı’ veya Skype hesabınızla oturum açmanızı ister. Oturum açmadan toplantıyı başlatmak için ‘Misafir olarak Jain’ düğmesine tıklayın.

Not: “Aramayı başlat” düğmesini tıkladıktan sonra “Misafir olarak katıl” seçeneğini görmezseniz, sayfayı yenileyin veya doğrudan davet bağlantısına gidin. Ardından ‘Misafir olarak katıl’ seçeneğini alacaksınız.

Sonraki ekranda adınızı girin ve toplantıya girmek için ‘Katıl’ düğmesine tıklayın.

Skype daha sonra sizi toplantıda oturum açar ve o ana kadar toplantıya başka kimlerin katıldığını görebileceğiniz sohbet konferansı penceresini açar. Video görüşmesini başlatmak için ekranın sağ üst tarafındaki ‘Aramayı başlat’ düğmesine tekrar tıklayın.

Skype, toplantıya katılmadan önce videoyu ve mikrofonu açmak / kapatmak için size son bir onay penceresi gösterecektir. Misafir hesapları için Video ve Mikrofon varsayılan olarak kapalıdır, toplantıya katılmadan önce seçeneklerden birini etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Hazır olduğunuzda, toplantıya girmek için ‘Aramaya Katıl’ düğmesine tıklayın.

Tarayıcınızın Skype Web uygulamasında Kamera ve Mikrofonu kullanma izni yoksa, cihazlardan birine erişime izin vermek için adres çubuğunun altında bir açılır pencere görürsünüz. Videonuzu ve sesinizi Skype toplantısında paylaşabilmek için ‘İzin Ver’ düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

Davet gönderdiğiniz herkes, oturum açmanıza veya bir Skype hesabına kaydolmanıza gerek kalmadan toplantınıza kolayca katılabilir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir