iMessage’da Yüksek Kaliteli Görüntüler Nasıl Gönderilir

Görüntüleri orijinal kalitesinde göndermek için iPhone’daki Mesajlar’da Düşük Kaliteli Görüntü Modunu nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenin. Bu, fotoğrafçılara, tasarımcılara veya yüksek kaliteli görsellere ihtiyaç duyan herkese görsel göndermek için yararlı olabilir.

Zamandan ve veriden tasarruf etmek için iOS, iMessage üzerinden gönderilen görüntüleri sıkıştırarak çözünürlüklerini bir miktar azaltır. Bu genellikle memler ve geçici anlar için iyidir, ancak unutulmaz fotoğrafların kalitesini düşürebilir.

Neyse ki, Mesajlar uygulamasında iMessage görüntüleri için sıkıştırmayı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, fotoğraflarınızın her zaman mümkün olan en yüksek kalitede gönderilmesini sağlayacaktır.

Mesajlarda ‘Düşük Kaliteli Görüntü Modu’ Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  1. iPhone’unuzda ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.
  2. Ayarlarda aşağı kaydırın ve ‘Mesajlar’ seçeneğini seçin.
  1. ‘Düşük Kaliteli Görüntü Modu’nu arayın.

Veri maliyetlerinden tasarruf etmek için tarifeli bir bağlantıda olduğunuzda bu geçişi aynı şekilde açabilirsiniz.

Bu kadar! Düşük Kaliteli Resim Modu artık devre dışı bırakılacak ve Mesajlarda gönderdiğiniz tüm resimler orijinal kalitesinde gönderilecektir.

Düşük Kaliteli Görüntü Modunu neden devre dışı bırakmak istiyorsunuz? iMessage’da Düşük Kaliteli Görüntü Modunu devre dışı bırakmak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır:

  • Fotoğrafları, fotoğrafçı veya tasarımcı gibi mümkün olan en yüksek kalitede olmalarına ihtiyaç duyan birine göndermek istiyorsunuz.
  • Çok fazla veri içeren bir veri planınız var, dolayısıyla veri kaydetme konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Bir Wi-Fi ağına bağlısınız, dolayısıyla veri kullanımı sorun teşkil etmiyor.

Akılda tutulması gereken şeyler. Düşük Kaliteli Görüntü Modunu devre dışı bıraktığınızda görüntüler orijinal kalitesinde gönderilecektir. Bu, sizin iPhone’unuzda ve alıcının iPhone’unda daha fazla yer kaplayacakları anlamına gelir. Bu aynı zamanda, özellikle hücresel ağ üzerindeyseniz, gönderme ve alma işlemlerinin daha uzun süreceği anlamına da gelir.

Düşük Kaliteli Görüntü Modunu devre dışı bırakıp bırakmayacağınızdan emin değilseniz, dikkatli olmak ve onu etkin bırakmak en iyisidir. Belirli bir görseli orijinal kalitesinde göndermeniz gerekiyorsa bunu her zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir