Google Meet’te Kamera Nasıl Çevrilir?

İster kişisel ister iş amaçlı olsun verimli bir toplantı için Google Meet, video konferans ihtiyaçlarımızı karşılayacak birçok özelliğe sahiptir. Diğer birçok platform benzer özellikler sunsa da, Google Meet avantajını basit kullanıcı arayüzü ve arama özelliği ile elde ediyor. Google Meet’te bir toplantıya katıldığınızda, videonuzun ters çevrilmiş veya yansıtılmış olduğunu görürsünüz. Çoğu kullanıcı, toplantıdaki diğer kişilerin […]

İster kişisel ister iş amaçlı olsun verimli bir toplantı için Google Meet, video konferans ihtiyaçlarımızı karşılayacak birçok özelliğe sahiptir. Diğer birçok platform benzer özellikler sunsa da, Google Meet avantajını basit kullanıcı arayüzü ve arama özelliği ile elde ediyor.

Google Meet’te bir toplantıya katıldığınızda, videonuzun ters çevrilmiş veya yansıtılmış olduğunu görürsünüz. Çoğu kullanıcı, toplantıdaki diğer kişilerin de yansıtılan videoyu görüp görmediğini merak eder. Üzülmeyin! Nasıl çalıştığı değil! Toplantıdaki diğer katılımcılar yalnızca normal (aynasız) videonuzu görür.

Ancak bu, Google Meet’i kullananlar için çok can sıkıcı olabilir. Yansıtılmış video herkes için kafa karıştırıcı ve dayanılmaz olabilir. Neyse ki, basit bir Chrome uzantısı var.

Google Meet’te Kamera Önizlemenizi Nasıl Çevirirsiniz?

Kendinizin gerçek videosunu görmek için, VideoMirror uzantısını Chrome tarayıcısına yüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için, Chrome Web Mağazası’na gidin ve VideoMirror’ı arayın veya uzantı web sayfasını doğrudan açmak için burayı tıklayın.

VideoMirror Chrome uzantısı web sayfasına ulaştıktan sonra, tarayıcınıza yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Bir onay kutusu belirir. Kuruluma devam etmek için ‘Uzantı ekle’ düğmesine tıklayın.

Kurulumdan sonra üst çubukta bir açılır iletişim kutusu ve ‘VM’ simgesi göreceksiniz.

Artık ‘VideoMirror’ Chrome uzantısını yüklediğinize göre, hepiniz onun büyüsüne tanık olmaya hazırsınız.

Google Meet’e gidin ve bir toplantı başlatın veya katılın. Daha önce fark etmiş olabileceğiniz gibi aynalı videonuzu göreceksiniz. Ancak VideoMirror uzantısı ile artık videonuzu çevirebilirsiniz.

Chrome’da uzantı çubuğundaki ‘VM’ simgesine tıkladığınızda Google Meet’teki videonuz / kameranız dönecektir.

Yine, bu sadece sizin gözleriniz için. Toplantıdaki diğer katılımcılar, toplantıda yüzünüzü ve normal görünümde (çevrilmemiş) sunduğunuz belgeleri zaten görüyorlardı. VideoMirror uzantısı, görünümü yalnızca sizin için değiştirir, böylece aynen herkes gibi aynasız görüntüye bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top