Notepad ++ ile Kod veya Metin Renkli Kopyalama

Kodunuzu Notepad ++ ile renkli olarak kopyalayın ve biçimlendirmeyi değiştirmeden herhangi bir yere yapıştırın

Notepad ++, popüler bir kaynak kodu düzenleyicisidir. Çok sayıda programlama dili desteği ve kullanım kolaylığı nedeniyle haklı olarak böyledir. Yazılım, gelişmiş özellikler için üçüncü taraf eklentilerini bile destekler.

Bu yazıda, böyle bir eklentiye bir göz atacağız – NppExport. Kullanıcıların Notepad ++ ‘da Sözdizimi Vurgulama ile kodu / metni kopyalamasına olanak tanır. Diğer bir deyişle, kullanıcının metni renkli olarak kopyalamasına olanak sağlar.

NppExport Eklentisini Notepad ++ ile yükleyin

Sürüm yana 7.8.6 NppExport eklentisi Notepad ++ yükleyicisi ile birlikte gelir. Böylece, NppExport’u Notepad ++ ile birlikte kurabiliriz.

Notepad ++ Yükleyiciden

NppExport’u yüklemek için Notepad ++ yükleyicisini çalıştırın. Choose Components penceresini görene kadar yükleyiciyi takip edin.

Gördüğünüz gibi, NppExport eklentisi zaten seçili. Sadece bir sonrakine basın ve kurulumu tamamlayın.

Notepad ++ ‘daki Eklenti Yöneticisinden

Zaten Notepad ++ yüklediyseniz ve NppExport’u yüklemek istiyorsanız. Yukarıdaki yöntem kadar aynı derecede kolaydır.

Notepad ++ ‘ı çalıştırın ve Notepad ++ araç çubuğundaki Eklentiler menüsüne gidin. Listeden Eklenti Yöneticisi seçeneğini seçin.

Eklenti yöneticisi olarak bilinen yeni bir pencere açılacaktır. Arama metin kutusunu kullanın ve NppExport ve enter tuşuna basın. NppExport’un onay kutusunu seçin ve ardından Yükle’ye basın.

NppExport kullanarak Renkli Kod / Metin Nasıl Kopyalanır

Kodu / metni Sözdizimi vurgulayarak kopyalamak için Notepad ++ ile uyumlu bir dosya açın. Ardından kopyalamak istediğiniz metni seçin ve sağ tıklayın. Eklentiler komutuna gidin ve Copy Text with Syntax Highlighting basın.

Artık renkli biçimlendirilmiş metninizi istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Doğrudan Microsoft Word belgenizden, onu destekleyen başka herhangi bir metin düzenleyicisine.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir