İPhone’unuzda iOS 14’te NFC Etiket Okuyucu Nasıl Kullanılır

Doğru zamanda doğru uygulamayı (klibi) keşfetmek için NFC etiket okuyucuyu kullanın İOS 14’ün bir süredir Apple’ın en büyük iOS güncellemelerinden biri olduğunu ve herkese açık sürümünün artık her yerde tüm uyumlu iPhone’larda indirilebileceğini söylemek haksızlık olmayacak. iOS 14, iPhone‘larımıza birçok değişiklik getiriyor. Uygulama Kitaplığı, Widget’lar ve Uygulama Klipleri ile Ana ekran organizasyonundan, kullanıcılar iOS 14 […]

Doğru zamanda doğru uygulamayı (klibi) keşfetmek için NFC etiket okuyucuyu kullanın

İOS 14’ün bir süredir Apple’ın en büyük iOS güncellemelerinden biri olduğunu ve herkese açık sürümünün artık her yerde tüm uyumlu iPhone’larda indirilebileceğini söylemek haksızlık olmayacak.

iOS 14, iPhone‘larımıza birçok değişiklik getiriyor. Uygulama Kitaplığı, Widget’lar ve Uygulama Klipleri ile Ana ekran organizasyonundan, kullanıcılar iOS 14 ile bir sürpriz içindedirler. Uygulama Klipleri, iOS 14’e özellikle gerçek hayatta uzun süreli bir etkisi olacak çığır açan eklemelerden biridir. -dünya. Uygulama Klipleri, uygulamaları kullanma şeklimizi tamamen değiştirecek. Ve NFC etiketleri, Uygulama Kliplerini keşfetmenin büyük bir parçasıdır.

İOS 14’te NFC Etiket Okuyucu Ne Yapar?

“Bunun için bir uygulama var” yakında “Ah, bunun için bir uygulama klibi var!” Uygulama Kliplerinin ne olduğunu bilmiyorsanız, sizi hızlandırmama izin verin. Uygulama Klipleri temelde bir uygulamanın yalnızca tek bir göreve adanmış daha hafif bir sürümüdür ve tam da doğru zamanda keşfedilebilir.

Gerçek dünyada uygulama kliplerini keşfetmek, bunlara Barkodlar, NFC kodları veya her ikisinin bir karışımı olacak özel olarak basılmış Uygulama Klip kodu aracılığıyla ulaşmayı içerir, yani iPhone kameranızla bir QR kodu olarak taranabilir veya keşfedilebilir. NFC etiketleri gibi bir dokunuşla.

İOS 14’teki bir NFC etiket okuyucu tam da bunu yapıyor. NFC etiketini veya Uygulama klibi kodunu okumanıza ve Uygulama Klipsini keşfetmenize olanak tanır. NFC, App Clips ve Apple Pay’in birleşik gücü sayesinde, hareket halindeyken yapılması gereken pek çok şey artık gerçekten hareket halindeyken işlem bu kadar hızlı olacak. NFC kodları, kodu taramanızı gerektirmediğinden, barkodlardan daha hızlıdır.

Hangi iPhone’larda NFC Etiket Okuyucu bulunur?

Şimdi, topluluktaki NFC etiket okuyucuyu çevreleyen bazı karışıklıklar var. Bazı kullanıcılar bunun Kontrol Merkezlerinde olduğunu fark etti ve diğerleri olmadığını fark etti. Bütün bunlar ne hakkında?

Fark iPhone modellerinde. Pasif bir NFC okuyucuya sahip yeni iPhone modellerinde, ihtiyaç duymadıkları için Kontrol Merkezlerinde NFC etiket okuyucu yoktur. Pasif bir NFC okuyucu, telefonunuzun arka planda NFC etiketini okuyabileceği ve telefonunuzu yakınında tutmaktan başka bir şey yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Pasif NFC okuyuculu iPhone’lar:

Pasif bir NFC okuyucusuna sahip olmayan ancak NFC’yi destekleyen iPhone X ve daha eski modeller, iOS 14’e güncelleme yapar yapmaz Kontrol Merkezi’nde NFC etiket okuyucusuna sahip olacaktır. Bu modeller şunları içerir:

İPhone 6 ve 6’ların bir NFC çipi vardır, ancak bunlar yalnızca NFC ödemeleri yapmak için kullanılabilir ve NFC etiketlerini okumak için kullanılamaz. Bu nedenle, tüm eski iPhone’ların kategorisine giriyorlar, yani bir NFC etiket okuyucuya sahip değiller ve Uygulama Kliplerini keşfetmek için NFC kullanamıyorlar. Kullanabilecekleri tek seçenek QR kodunu kullanmaktır.

İPhone’unuzda NFC Tarama / Okuyucu Nasıl Etkinleştirilir

İPhone’unuzda bir NFC etiketi okumak oldukça basittir. Pasif bir NFC okuyucusuna sahip yeni modellerde, yapmanız gereken tek şey iPhone’unuzu ekran açıkken etiketin yanına getirmek ve okumaktır. Ancak telefonunuz pasif NFC okuyucu ile bile uyanık olmalıdır.

İPhone X ve daha eski modellerde, Kontrol Merkezini açmak için çentiğin sağ tarafından aşağı kaydırın veya ekranın altından (modelinize göre) yukarı kaydırın. Ardından, NFC etiket okuyucuya dokunun ve iPhone’unuzu etiketin yanına getirin.

NFC etiket okuyucunun açılması, telefonunuza arka planda arayamayacağı için NFC etiketini aktif olarak aramasını söyler.

NFC etiket okuyucuları, iPhone’unuzdaki Uygulama Kliplerinin potansiyelini ortaya çıkarmanıza olanak tanır. Pasif NFC okuyucusuna sahip olmayan telefonlar, Kontrol Merkezinde NFC etiket okuyucu olmadan Uygulama Kliplerini keşfetmek için NFC etiketlerini kullanamaz. NFC etiket okuyucunun kullanımı, yalnızca Uygulama Kliplerini keşfetmekle sınırlı değildir, ancak herhangi bir NFC etiketini okuyabilirler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top