İPhone'dan Android'e WiFi Şifresi Nasıl Paylaşılır

Apple, kullanıcıların iPhone'dan diğer iPhone, iPad ve Mac cihazlarına WiFi şifresini paylaşmasına izin veren iOS 11'de kullanışlı yeni bir özellik sundu. İşlev, WiFi şifrelerini paylaşmak için yalnızca yakındaki iOS ve macOS cihazlarını algılayan özel bir yöntem kullanır. WiFi şifresini iPhone'dan Android cihazlara paylaşmak için iPhone'un yeni WiFi şifre paylaşım özelliklerini kullanamazsınız.

Ancak bir çözüm var. Bu, iPhone'daki dahili WiFi parola paylaşma özelliği gibi otomatik bir prosedür değildir, ancak WiFi SSID'nizi (ağ adı) ve parolanızı içeren bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Android kullanıcıları bu QR kodunu iPhone ekranınızdan tarayabilir ve ağınıza kolayca bağlanabilir.

Başlamak için iPhone'unuzdaki App Store'dan QR Wifi Generator uygulamasını indirin.

→ QR WiFi Generator uygulamasını indirin

İPhone'unuzda QR WiFi'yi açın , uygulamada WiFi Adını, WiFi Parolasını ve WiFi Türünü girin ve Kod Oluştur düğmesine basın.

Uygulama, girişinize göre bir QR kodu oluşturduğunda, iPhone'unuzdaki Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla QR koduna kolayca erişmek için Film Rulosuna Kaydet düğmesine basın. QR koduna doğrudan Wallet uygulamasından erişmek için Apple Wallet'a Ekle düğmesine de dokunabilirsiniz.

Şimdi, iPhone'unuzdaki fotoğraflar uygulamasında QR kodunu açın ve arkadaşınızın, WiFi QR Connect uygulamasını veya App Store'daki benzer herhangi bir uygulamayı kullanarak Android telefonundan QR kodunu taramasını sağlayın.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir