Google Meet’i kullanmak için bir Gmail Hesabına ihtiyacınız var mı?

Google Meet, pandemiden bu yana tüm video konferans yazılımlarının bir parçası haline geldiği yarışta önde gelen rakiplerden biridir. Kullanıcıları çekmek amacıyla bu yazılımlara sık sık gelen güncellemelerle, bir Rönesans dramasında bir bakireyi etkilemeye çalışan birçok talipi izlemek gibi! Ancak bu özellik yağmurundan yararlanan kullanıcılar olduğu sürece, ne önemi var?

Ancak Google Meet, pazarda bu kadar büyük ölçekte ilgi görmeye başladı – hizmetin herkes için ücretsiz hale getirilmesinden sonra, kesin konuşmak gerekirse. Önceden, herkes Google Meet’te bir toplantıya katılabilirdi, ancak bir toplantı başlatmak için G Suite Enterprise kullanıcısı olmanız gerekiyordu.

Ancak artık Google, Google Meet’i herkes için ücretsiz hale getirdi. İhtiyacınız olan tek şey bir Gmail hesabı ve 100’e kadar katılımcıyla toplantılar yapabilirsiniz.

Ama bir şeyi netleştirelim. Yalnızca Google Meet’te başka birinin toplantısına katılmak istiyorsanız bir Gmail hesabına ihtiyacınız yoktur. Ancak bir toplantı başlatmak için mutlaka birine ihtiyacınız var. Bir hesabınız yoksa, ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Bir Gmail hesabınız olduğunda, tek bir Google hesabı tüm hizmetler için çalıştığından, Google Meet’e kaydolmak gibi daha fazla süre gitmenize gerek kalmaz. Bir toplantı başlatmak için meet.google.com veya gmail.com adresine gidip Gmail hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir