İPhone'da Siri Sesi Nasıl Değiştirilir

Hepimiz bir noktada Siri’nin sesini değiştirmek istedik. Varsayılan olarak seçilen ses, cinsiyet stereotiplerine yol açan bir kadın sesi gibiydi. Bunu ortadan kaldırmak için Apple artık kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği daha fazla ses seçeneği ekledi. İPhone’unuzdaki Siri sesini ayarlardan kolayca değiştirebilirsiniz. Amerikan, Avustralya, İngiliz, Hint, İrlandalı ve Güney Afrika gibi seçebileceğiniz çok sayıda aksan türü vardır. […]

Hepimiz bir noktada Siri’nin sesini değiştirmek istedik. Varsayılan olarak seçilen ses, cinsiyet stereotiplerine yol açan bir kadın sesi gibiydi. Bunu ortadan kaldırmak için Apple artık kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği daha fazla ses seçeneği ekledi.

İPhone’unuzdaki Siri sesini ayarlardan kolayca değiştirebilirsiniz. Amerikan, Avustralya, İngiliz, Hint, İrlandalı ve Güney Afrika gibi seçebileceğiniz çok sayıda aksan türü vardır. Her çeşidin altında, ses için birden fazla seçenek bulacaksınız. Amerikan çeşidinin maksimum dördü vardır, geri kalan tümünün ses için iki seçeneği vardır.

Siri’nin sesini değiştirmek için, aksanı değiştirmek için farklı bir çeşit seçebilir veya altından farklı bir ses seçebilirsiniz.

İPhone’da Siri için Sesi Değiştirme

Sesi değiştirmek için, önce sistem ‘Ayarlar’a erişmeniz gerekir. Ayarları başlatmak için iPhone ana ekranındaki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

‘Siri ve Ara’ seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

Ardından, iPhone’unuzdaki farklı çeşitleri ve sesleri görüntülemek için ‘Siri Sesi’ seçeneğine dokunun.

Şimdi, ses seçenekleri listesini görüntülemek için aşağı kaydırın. Halihazırda kullanımda olanın yanında mavi bir tik işareti olacaktır. Başka bir ses seçmek için seçeneğe dokunun. Üzerine dokunduğunuzda, “Merhaba, ben Siri’yim. Kullanmamı istediğiniz sesi seçin… ”.

Bir ses seçeneğine dokunduktan sonra, gerekli dosyaları indirmeye başlayacaktır. İndirme işleminin tamamlanması için ekranda kalmanız gerekmez. İsterseniz diğer uygulamalara geçin ve indirme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını bir dakika içinde tekrar kontrol edin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, iPhone’unuzda Siri için yeni ses olarak ayarlanacaktır.

İPhone’da Siri’nin Vurgusunu Değiştirme

Çeşitlilik, daha önce tartışıldığı gibi, Siri’nin sesini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak çeşitli aksanlardır. Farklı bir aksanın anlaşılması bazı kullanıcılar için zor olabilir, bu nedenle ‘Çeşitlilik’i kulağa en rahat gelen şekilde değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çeşitliliği değiştirdikten sonra, altında bir ses seçeneği seçmeniz gerekecektir.

Çeşitliliği değiştirmek için listeden istediğiniz seçeneği seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz altı seçeneğiniz var.

Yeni bir çeşit seçtikten sonra, altındaki varsayılan sesi indirmeye başlayacaktır. İndirmenin tamamlanmasına izin verebilir veya bunun yerine indirmek için başka bir ses seçebilirsiniz. Daha önce tartışıldığı gibi, sizin için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olacak herhangi bir seçeneğe dokunduğunuzda bir uyarı duyacaksınız.

Siri için sahip olduğunuz çeşitli ses seçeneklerini denemeye başlayın ve beğendiğiniz birini seçin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top