PSA: Windows 10 1809 (Ekim 2018) Güncellemesi, bilgisayarınızdaki tüm dosyaları silebilir

Microsoft, çok beklenen Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini bu haftanın başlarında uygulamaya başladı. Çoğumuz sistemimize sorunsuz bir şekilde yükledik, ancak bazı kullanıcılar için Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini yüklemek bir kabustu.

Microsoft Topluluğu forumları, Windows 10 1809 güncellemesini yükledikten sonra sistemlerindeki tüm dosyaları kaybeden Windows 10 kullanıcılarının şikayetleriyle doludur.

Pencerelerimi Ekim güncellemesini (10, sürüm 1809) kullanarak güncelledim, 23 yıllık tüm dosyalarımı 220 gb miktarında sildim. Bu inanılmaz, 1995'ten beri Microsoft ürünlerini kullanıyorum ve hiç başıma böyle bir şey gelmedi.


Robert Ziko

Başka bir kullanıcı, Windows 10 1809 güncellemesinin sabit disklerinden birindeki dosyaları sildiğini ve SSD'sini bozduğunu iddia ediyor.

Ayrıca dosyalarım bir HD'de uçup gitti ve SSD'm düzgün çalışmıyor gibi görünüyor. SSD'yi diğer SATA yuvalarına taşımayı denedim ve kablo mu yoksa başka bir şey mi olduğunu görüyorum ve iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak SATA 0'da değil.

… Geri almaya çalıştığı sürücü bozulmuş olduğundan geri alma başarısız oldu. Şimdiye kadar SSD'den bölümleri kaldırdım (aslında diskpart'a geri dönmek zorunda kaldım ve Win 10'u sıfırdan kurmaya çalışıyorum. Bu noktada yaklaşık% 60 tamamlandı.


aceleci

Bilgisayarınıza henüz Windows 10 1809 güncellemesini yüklemediyseniz, Microsoft'un Ekim 2018 güncellemesinin Windows 10 kullanıcılarına neden olduğu sorunlar için bir yama yayınlayana kadar beklemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir