İPhone ve iPad'de Apple Books uygulamasında Günlük Okuma Hedefi nasıl belirlenir

Günlük okuma düzeltmeniz için iPhone veya iPad’inizde Apple Books kullanıyorsanız, yeni “Okuma Hedefleri” özelliğini iOS 13 çalıştıran aygıtlardaki Kitaplar uygulamasında yararlı bulabilirsiniz.

Güncellenen Apple Books uygulaması, her gün okuduğunuz dakikaları ve bir yıl içinde okuduğunuz kitap sayısını takip etmenizi sağlar. “Okuma Hedefleri” özelliğini kullanarak günlük okuma düzeltmeniz için hedefleri özelleştirebilir ve belirleyebilirsiniz.

İPhone veya iPad’inizde günlük bir okuma hedefi belirlemek için, önce ana ekrandan Kitaplar uygulamasını açın ve alt satırdan “Şimdi Okumak” sekmesine dokunun.

Apple Books uygulamasının “Şimdi Okumak” sekmesini açın

Şimdi Okumak ekranının altına kaydırın, “Okuma Hedefleri” bölümünü “Bugünün Okuma” zamanıyla birlikte göreceksiniz, üzerine dokunun.

İPhone’daki Apple Books uygulamasında Okuma Hedefleri bölümü

Günlük okuma hedefini değiştirmek için ekranın altındaki “Hedefi Ayarla” ya dokunun. Okumak istediğiniz günlük dakika sayısını ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın, ardından yeni günlük okuma hedefinizi kaydetmek için “Bitti” ye dokunun.

Apple Books uygulamasında günlük okuma hedefini değiştirme

Yeni bir hedef belirledikten sonra, “Bugünün Okuma” bölümünden çıkmak için ekranın sağ üst köşesindeki küçük çarpı simgesine dokunun.

💡 İpucu
Bir PDF dosyasını okumayı günlük okuma hedefinize dahil etmek için iPhone Ayarları »Kitaplar» a gidin ve “PDF’leri Dahil Et” geçiş anahtarını açın.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir