iPhone 14 Pro’da Her Zaman Açık Ekran Nasıl Kapatılır

Yeni iPhone 14 Pro’da Her Zaman Açık Ekranda sinirleriniz mi bozuluyor? Onu öldürmek çok kolay!

Apple, bu yıl WWDC’de iOS 16’daki yeni kilit ekranı özelleştirme özelliklerini tanıttığında, toplulukta şirketin yeni iPhone serisine Her Zaman Açık Ekran ekleyebileceği yönünde spekülasyonlar vardı.

Ve kısmen de olsa doğru oldukları ortaya çıktı. Yeni iPhone 14 serisinin bir kısmı, Kesin olarak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere Her Zaman Açık ekran içeriyor. Ancak herkes Her Zaman Açık Ekranın hayranı değil. Neyse ki, Her Zaman Açık Ekranı etkin tutmak bir seçimdir. Ve bunun sizin fincan çayınız olmadığını fark ederseniz, kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak onu devre dışı bırakmadan önce, istediğiniz şeyin bu olduğundan emin olabilmeniz için önce ekranın işleyişini anlayalım.

Her Zaman Açık Ekran Nasıl Çalışır?

iPhone 14 Pro veya Pro Max’inizdeki Her Zaman Açık Ekran, yeni bir ekran teknolojisini kullanarak kilit ekranınızı karartır ve yararlı bilgileri göstermeye devam eder. Böylece iPhone’unuz boştayken veya kilitliyken bile tarih ve saati, widget’ları, yeni bildirimleri ve duvar kağıdınızı bir bakışta görebilirsiniz.

Son derece güç verimli hale getirmek için düşük güç moduyla birlikte 1 Hz kadar düşük bir yenileme hızı kullanır. Ayrıca, ekranı Always-on ekran modunda minimum güçle yenilemek için iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki A16 biyonik çiplerdeki çoklu yardımcı işlemcileri kullanır.

Kullanmanız gerektiğinde ekranınızı normal parlaklığa döndürmek için ekrana dokunabilir veya uyandırmak için yükseltmeyi kullanabilirsiniz.

Pil ömründen tasarruf etmek için ihtiyacınız olmadığında Daima Açık Ekranın otomatik olarak karardığı durumlar da vardır. iPhone’unuz yüz üstü yatarken veya cebinizde veya çantanızda olduğunu algıladığında ekran kararır. Ayrıca Uyku Odağı veya Düşük Güç modunda da çalışmaz.

iPhone’u CarPlay ile veya Süreklilik Kamerası olarak kullanırken, Her Zaman Açık Ekran kararıyor. Ayrıca iPhone’unuzu bir süredir kullanmadıysanız veya iPhone taşındığınızı algılarsa hava kararır. İkincisi, saati takarken iPhone’dan uzaklaşan Apple Watch kullanıcıları içindir. iPhone’a tekrar yaklaştığınızda ekran tekrar açılır.

Apple, partiye geç kalsa bile, yeni iPhone’larda Her Zaman Açık Ekranı çok düşündü. Her Zaman Açık Ekran, minimum miktarda güç tüketmek için son derece verimli çalışır.

Ancak yine de kullanmak istemiyorsanız, bunu nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Her Zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırak

Her Zaman Açık Ekran varsayılan olarak açıktır. Devre dışı bırakmak için iPhone 14 Pro veya Pro Max cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın. Ardından, ‘Ekran ve Parlaklık’ seçeneğine gidin.

‘Her Zaman Açık’ seçeneğine ilerleyin ve devre dışı bırakmak için düğmeyi kapatın.

Ve bu kadar. Fikrinizi değiştirirseniz, geçişi tekrar açmak için aynı adımları izleyebilirsiniz.

Always On Display size uygun olmayabilir. Ve iPhone’un Her Zaman Açık Ekranı, Samsung cihazlarında genellikle bulduğunuz tonlu sürümden kesinlikle çok farklıdır. Bu kılavuzla, kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir