Sanal Okul Kullanarak Bir Çevrimiçi Okul Nasıl Oluşturulur ve Yönetilir

Birkaç yıl önce, çevrimiçi bir okul kavramı yabancı ve gereksiz görünüyordu. Elbette, çok sayıda çevrimiçi kurs var, ama bir okul? Nuh-uh. Ama şimdi her şey değişti. Ve bu günlerde böyle bir sanal altyapının varlığının katıksız gerekliliği çok önemlidir. Tüm eğitimi sanal ortama zorlayan salgının son durumunu görmezden gelseniz bile, ABD’de artan öğrenci borcu ve işsizlik […]

Birkaç yıl önce, çevrimiçi bir okul kavramı yabancı ve gereksiz görünüyordu. Elbette, çok sayıda çevrimiçi kurs var, ama bir okul? Nuh-uh. Ama şimdi her şey değişti. Ve bu günlerde böyle bir sanal altyapının varlığının katıksız gerekliliği çok önemlidir.

Tüm eğitimi sanal ortama zorlayan salgının son durumunu görmezden gelseniz bile, ABD’de artan öğrenci borcu ve işsizlik zaten alternatif bir eğitim sistemine ihtiyaç yaratmıştı. Çevrimiçi kurslar bu yöndeki ilk adımdı, ancak şimdi yeni bir şeyin zamanı geldi.

Siz de böyle bir sanal altyapı arıyorsanız, Virtually tam size göre. Sanal bir okulu işletmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi entegre eder: bir ödeme yapısı, kabuller, yönetim altyapısı, ödevler, video dersleri, iletişim – bakın, her şeyi söylediğimizde gerçekten kastetmiştik. Zaten tüm temel özelliklere sahip ve gelecekte yukarıdan başka gidecek yer yok.

Sanal Olarak Nasıl Kurulur

Bir hesap oluşturmak basittir ve başlangıçta suları ücretsiz olarak bile test edebilirsiniz. Kesinlikle hiçbir ücret ödemeden ve taahhüt olmaksızın 10 öğrenciye kadar bir sınıf oluşturmanıza olanak tanır – herhangi bir ödeme bilgisi vermeniz bile gerekmez. Tryvirtually.com adresine gidin ve ‘Ücretsiz Başlayın’ı tıklayın.

Adınız, e-posta adresiniz gibi temel bilgileri sağlayarak ve bir şifre oluşturarak bir hesap oluşturun. Ardından, okulunuz için bir kimlik ve isim, okulunuz için kısa bir açıklama oluşturun, şartlarını kabul edin ve ‘Bitir’e tıklayın, okulunuzu oluşturacaktır. Bu yüzden, pratikte yapmanız gereken tek şey, okulunuzun başlaması için benzersiz bir kimlik ve isim bulmak!

Okulunuzu Virtually’de kurmak bir çocuk oyunudur!

Birinci Sınıfınızı Oluşturmak

Okulu kurduğunuzda, bir sonraki yapı taşı bir sınıftır. Bir sınıf oluşturabilir ve buna en fazla 10 öğrenciyi ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. Başlamak için ana sayfanızda “Yeni Sınıf Oluştur” düğmesini tıklayın. Sınıf için temel kurulumu oluşturacaktır, ancak tamamen kurmak için daha fazla düzenlemeniz gerekecektir.

Sınıfın küçük resmine gidin ve ‘Diğer’ seçeneğini (üç nokta) tıklayın.

Ardından, açılan menüden “Ayarlar” a gidin.

Sınıf ayarları, ad, açıklama ve fiyatlandırma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, onunla ilgili daha fazla ayrıntıyı yönetebileceğiniz bir yerde açılır.

Sınıfınızı görsel olarak tanımlamak için bir imaj oluşturabilir ve kurmalısınız – görseller günümüz dünyasında çok önemlidir. Kayıt sayfasındaki topluluk resmi yerine bir videonun daha uygun olacağını düşünüyorsanız bir YouTube videosu da ekleyebilirsiniz.

Sınıfınıza bir ad ve açıklama verin; Bunlar, sınıfınızı tanımlarken en önemli parametrelerden ikisidir, çünkü bu, kaydolmak isteyen potansiyel öğrencilerin öncelikle kararlarını temel alacaklarıdır.

Şimdi, ‘konferans odası’ bölümünde, Virtually’in şirket içi video konferans sistemi – Daily.co – için bir bağlantı mevcut olacaktı. Ancak Virtually’in güzelliği, onu mevcut araç setinizle entegre edebilmenizdir. Bu nedenle, görüntülü arama aracınız olarak Zoom’u tercih etmek istiyorsanız, Daily.co videodan bağlantıyı Zoom toplantısına dönüştürebilirsiniz.

Şimdi, sınıfınızı oluşturmanın en önemli ikinci parametresi olan fiyatlandırma altyapısı geliyor. Oluşturmak istediğiniz sınıfın türüne bağlı olarak, kullanabileceğiniz iki tür model vardır.

Bu kategorideki birincisi Üyelik modelidir. Esasen aboneliğe dayalı bir hizmet veya daha çok öğrencilerin sınıfa kaydolmak için ödeyecekleri aylık bir ücret gibi. Aboneliği Ücretsiz, 10 $ / ay, 25 $ / ay veya 50 $ / ay olarak fiyatlandırabilirsiniz. Bu fiyat aralıklarından hiçbiri size uymuyorsa, özel bir fiyat oluşturmak için Sanal Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Mevcut diğer seçenek Sınıf modelidir. Kaydolmak isteyen öğrencilerin bir kez ödemek zorunda kalacağı sınıf için bir ücret belirleyebilirsiniz. Bu model için, öğrencilerin kursun tam uzunluğunu öğrenmeleri için sınıf için bir süre tanımlamayı da seçebilirsiniz veya ‘Süresiz’ seçeneğiyle gidebilir ve daha esnek bir program seçebilirsiniz.

Neredeyse aynı zamanda öğrencilere ücretsiz bir deneme sunmanıza da izin verir. İster ücretsiz bir deneme sunmak isteyin, ister deneme için gün sayısı, her şey sizin tarafınızdan belirlenir. Ayrıca kayıt için mevcut koltuk sayısını belirleyebilir veya sınırsız tutabilirsiniz.

Her şeyi doldurduktan sonra bilgileri güncelleyin, böylece öğrenciler sınıfınızın kayıt sayfasına ulaştığında her şey en iyi durumda olur.

Öğrenciler İçin Yeni Bir Ödeme Planı

Virtually ile ilgili en yenilikçi şeylerden biri, Gelir Paylaşımı Anlaşmalarını desteklemesidir. Gelir paylaşımı sözleşmesi, öğrencilerden önceden herhangi bir ücret veya ödeme almadığınız bir sözleşme şeklidir. Bunun yerine, öğrencinizin gelecekteki maaşı karşılığında bir gelir payı şeklinde ödeme almayı kabul edersiniz.

Yukarıda belirtilen geleneksel abonelik veya sınıf modelleri yerine programınız için uygun olduğunu düşünüyorsanız Virtually’in ekibiyle iletişime geçerek bu seçeneği keşfedebilirsiniz.

Not: Gelir Paylaşımı Sözleşmesi özelliği yalnızca İş Planı ile kullanılabilir.

Sınıfınızı Yönetmek

Açmak için sınıfın küçük resmine tıklayın. Sınıfın genel bakış sayfasına ulaşacaksınız. Sınıfınız için genel kayıt bağlantısını paylaşmak için ‘Öğrencileri Davet Et’ düğmesine tıklayın.

Öğrenciler sınıfa kaydolduktan sonra, sınıfınızı yönetmek için ihtiyacınız olan her şey soldaki gezinme çubuğunda bulunabilir.

Soldaki gezinme menüsünde, sınıfınızı yönetmek için ihtiyacınız olan her şey var.

Herhangi bir duyuru varsa, bunları bir grup gönderisi olarak yayınlayarak doğrudan genel bakış sayfasından yönetebilirsiniz. Burada, ‘Yeni Canlı Oturum Oluştur’ düğmesine tıklayarak sınıf için canlı etkinlikler şeklinde dersler de planlayabilirsiniz.

Bu olaylar tekrarlı olabilir veya bir kez olabilir ve bunları istediğiniz tarih ve saatte planlayabilirsiniz. Diğer bir deyişle, sınıfınız için eksiksiz bir zaman çizelgesi oluşturmanıza izin verir. Daily.co toplantı odası bağlantısını başka bir uygulamadaki toplantı odası bağlantısıyla değiştirerek bu dersleri başka herhangi bir video konferans uygulamasında da barındırmayı seçebilirsiniz.

Dersler canlı etkinlikler olarak planlanabilir, böylece tam bir zaman çizelgesine sahip olabilirsiniz – tıpkı bir okul gibi.

Doğaçlama bir sınıfa ev sahipliği yapmanız gerektiğinde, yani öğrencilerle video toplantıya ev sahipliği yapmanız gerektiğinde gezinme menüsünden ‘Canlı Oda’ya gidin.

Her türlü materyali ve kaynağı ‘Bilgi Tabanı’ bölümüne giderek sınıfla paylaşabilirsiniz. Metin belgesi, URL veya video, sunum, vb. Gibi başka bir dosya biçimi olsun, burada her şeyi paylaşabilirsiniz ve tüm öğrenciler bunlara erişebilir.

Bireysel öğrencilerle iletişim kurmak için ‘Dizin’e gidin. Buradan öğrencilere e-posta şeklinde mesaj gönderebilirsiniz. Sadece göndermek istediğinizi yazın ve gerisini sizin için sanal olarak halledin.

Öğrencilere verdiğiniz tüm ödevler, öğrenci ödevlerini halletmek için uğraşmanıza gerek olmayan gezinme menüsünden de yönetilebilir; Atamalardan gönderimlere kadar neredeyse her şeyi sizin için halleder. Ancak ödev özelliği ücretsiz planda mevcut değildir.

Öğrenci ödemeleri doğrudan buradan da yapılabilir ve öğrencilerden ödeme kabul etmek için PayPal veya Stripe kullanabilirsiniz. Yani temel olarak, bir okulu yönetmek için ihtiyacınız olan her şey, son derece modern ve kullanıcı dostu bir arayüzde tek bir yerde mevcuttur.

Okulun Büyüklüğü Nasıl Artırılır

Sanal olarak seviyorsanız ve okulunuzu daha fazla öğrenci içerecek şekilde ölçeklendirmek ve yeni sınıflar sunmak istiyorsanız, onların ücretli planlarına geçebilirsiniz. Başlangıç ​​planından (ücretsiz olan) ayrı olarak, Virtually Pro ve Business planları sunar.

Profesyonel plan aylık 40 ABD dolarıdır ve tüm ücretsiz özelliklere ek olarak 100 öğrenciye kadar destek içerir, ancak yine de yalnızca tek bir sınıfa sahip olabilirsiniz. Bu plan, ücretsiz planda bulunmayan Ödevler özelliği için de destek ekler. Ayrıca, Başlangıç ​​planında sınırı 1 olan 3 adede kadar yönetici / eğitmeniniz olabilir.

Şimdi, okulunuzu gerçekten sınırsız sınıflara, sınırsız öğrencilere ve sınırsız eğitmenlere sahip olacak şekilde ölçeklendirmek istiyorsanız, İş planı sizin için bir seçimdir. İş planının maliyeti listelenmez ve tüm ayrıntıları gözden geçirmek için Virtually’in ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

İş planı ayrıca özel alan adı, Beyaz etiket markalama, Slack Entegrasyonu, kabuller ve Gelir Paylaşımı Anlaşmaları gibi birçok yeni özellik sunar.

Kendi okulunuzu yönetmek çok göz korkutucu bir görev gibi görünüyor, ancak neredeyse bunu bu kadar yönetilebilir ve bir çocuk oyunu gibi göstermesi takdire şayan bir başarı. Sanal bir okul başlatmak istiyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok – bu modern gizemi yaratmak için mükemmel bir yer buldunuz.

Ve bundan hala emin değilseniz, Virtually’in ekibiyle kısa bir demo planlayabilir ve sonra ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top