İOS 14 çalıştıran iPhone'da Resim İçinde Resim (Kayan Videolar) Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Sokağınızda değilse Kayan videoları devre dışı bırakın

Resim İçinde Resim, Samsung’un ilk piyasaya sürmesinden bu yana Android telefonlarda oldukça uzun süredir kullanılıyor. Ve Apple, PiP’den (teknoloji dünyasında bilindiği üzere) tamamen uzak durmamış olsa da – iPad zaten PiP’ye sahip – şimdi onu tamamen benimsemeye ve iOS 14 ile iPhone’a getirmeye karar verdi.

Resim İçinde Resim veya havada asılı videolar, kendi iradeleriyle hareket eder ve sizin tarafınızdan herhangi bir çaba gerektirmez. PiP’yi destekleyen tüm uygulamalar (YouTube gibi), siz uygulamadan çıktıktan sonra video hala oynatılıyorsa videoyu otomatik olarak yüzen bir pencerede görüntüler. PiP, FaceTime aramaları için de çalışır. PiP ayrıca iOS 14’te varsayılan olarak açıktır, bu nedenle herhangi bir sorundan geçmeniz gerekmez.

Kayan videonun boyutunu değiştirebilir ve ses çalmaya devam ederken ve istediğiniz zaman geri getirirken engel oluyorsa geçici olarak yanlara yerleştirebilirsiniz.

Ancak herkes telefonunda her zaman PiP istemez. Bazen videoları aceleyle kapatır, kapanmasını bekleriz. Bu yüzden, iOS 14’teki Resim İçinde Resim’in istediğiniz zaman devre dışı bırakılabilmesi iyi bir şey.

İPhone’da ‘Resim İçinde Resim’i devre dışı bırakmak için önce cihazınızda’ Ayarlar ‘uygulamasını açın ve’ Genel ‘ayarlara gidin.

Şimdi, ‘Resim İçinde Resim’e dokunun.

Son olarak, ‘PiP’yi Otomatik Olarak Başlat’ geçişini kapatın.

Resim İçinde Resim, siz onu tekrar etkinleştirene kadar devre dışı kalacaktır. Resim İçinde Resim devre dışı bırakıldığında, videolar ve FaceTime, her ikisi de Ana ekranda veya diğer uygulamalarda kaymaz. Ancak işin iyi yanı, PiP’yi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak yalnızca bir saniye sürer, böylece istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir