İPhone’da Microsoft Edge’de Koyu Mod Nasıl Etkinleştirilir

İPhone ve iPad için Microsoft Edge’in en son sürümü artık iOS 13’ün Karanlık Modunu destekliyor. Tarayıcı bir süredir karanlık bir tema desteğine sahipti ancak şimdi onu cihazınızdaki sistem tercihini takip edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yeni seçenekle Edge, iPhone’unuzun ayarına göre otomatik olarak açık veya koyu mod arasında geçiş yapacaktır. Karanlık Modu, gün batımından sonra iPhone’unuzda otomatik olarak etkinleştirilecek şekilde ayarladıysanız, Microsoft Edge de aynı kuralı izleyecektir.

İPhone’da Karanlık Modda çalışan Mircrosoft Edge

Bu özelliği etkinleştirmek için iPhone’unuzda Microsoft Edge uygulamasını açın, ekranın sağ alt köşesindeki üç noktalı menüye dokunun ve mevcut seçeneklerden “Ayarlar” ı seçin.

Microsoft Edge’i açın ve Ayarlarına erişin

Ardından uygulamanın Ayarlar ekranında “Tema” bölümünü bulun ve “Cihazınız” seçeneğini seçin. Bu, uygulamayı Karanlık Modu otomatik olarak etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için sistem ayarını kullanacak şekilde ayarlar.

Microsoft Edge ayarlarında temalar bölümünün altında “Cihazınız” ı seçin

Web siteleri tarayıcıda Koyu Mod ayarını kullanabilir mi?

Microsoft Edge’de Koyu Modu etkinleştirmek, uygulamanın arayüzünü daha koyu bir temaya çevirir, ancak bu, web sitelerinin de daha koyu temalarda görüntüleneceği anlamına gelmez. Bir sitenin açık ve koyu temalar arasında otomatik olarak geçiş yapması için, web sitesi geliştiricilerinin prefers-color-schemeCSS özelliğinden yararlanmaları gerekir.

Microsoft Edge dahil çoğu modern web tarayıcısı, prefers-color-schemegeliştiricilerin kullanıcının sistem tercihine göre açık veya koyu tema arasında otomatik olarak geçiş yapabilen bir web sitesi tasarlamasına izin veren CSS özelliğini destekler .

Twitter’ın web sitesi, sistem ayarlarınıza bağlı olarak Koyu ve Açık temalar arasında otomatik olarak geçiş yapmak için bu CSS özelliğinden yararlanır. Aşağıdaki iOS 13 çalıştıran bir iPhone’da nasıl çalıştığını görün:

Twitter’ın web sitesi iOS 13, Mac, Windows 10 ve diğer sistemlerde Karanlık Modu destekler

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir