Outlook’ta Zoom Meeting Toplantısı Nasıl Ayarlanır

Outlook, kullanıcının programlarına önemli randevular ve Skype toplantıları eklemesini sağlayan bir takvim özelliği ile birlikte gelir. Bununla birlikte, Microsoft mağazasından bir Eklenti kullanarak Outlook’ta bir Zoom toplantısı düzenleyebileceği daha az bilinmektedir. Microsoft Store’da bulunan bu Eklenti, Outlook’taki posta hesabınız üzerinden Zoom’a erişim sağlayabilir ve sadece birkaç tıklamayla takviminizde yeni bir Zoom toplantısı düzenleyebilirsiniz. Outlook Eklentisi […]

Outlook, kullanıcının programlarına önemli randevular ve Skype toplantıları eklemesini sağlayan bir takvim özelliği ile birlikte gelir. Bununla birlikte, Microsoft mağazasından bir Eklenti kullanarak Outlook’ta bir Zoom toplantısı düzenleyebileceği daha az bilinmektedir. Microsoft Store’da bulunan bu Eklenti, Outlook’taki posta hesabınız üzerinden Zoom’a erişim sağlayabilir ve sadece birkaç tıklamayla takviminizde yeni bir Zoom toplantısı düzenleyebilirsiniz.

Outlook Eklentisi İçin Zoom Nasıl Eklenir

Outlook hesabınıza Zoom eklemek için, önce bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında outlook.live.com’u açın ve ekranın sol alt köşesindeki takvim simgesine tıklayın.

Takvim simgesine tıkladıktan sonra, ekranınızda bir etkinlik oluşturmak için bir tarih ve saat seçebileceğiniz yeni bir sayfa açılacaktır. İstenen tarihe tıkladığınızda ekranınızda toplantının ayrıntılarını doldurabileceğiniz ve hatırlatıcı olarak kaydedebileceğiniz yeni bir açılır pencere görünecektir. Henüz toplantı detaylarını doldurmayın.

Açılır ekranın sağ alt köşesindeki ‘Diğer seçenekler’ düğmesine tıklayın. Toplantıyı özelleştirmek için bazı ekstra seçenekler ekranınızda görünecektir.

Ekranın üst panelindeki daha fazla düğmesine (‘…’ simgesiyle temsil edilir) tıklayın ve genişletilmiş menüden ‘Eklentileri Al’ı seçin.

Ekranınızda görünecek olan yeni pencere, Microsoft mağazasından Outlook hesabınıza ekleyebileceğiniz çok sayıda eklentiden oluşacaktır. Tek yapmanız gereken, ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan arama çubuğuna ‘Outlook için Yakınlaştır’ yazmaktır. Söz konusu eklentiyi arama sonuçları arasında bulacaksınız. İleri gitmek için altındaki ‘Ekle’ düğmesine tıklayın.

‘Ekle’ düğmesine tıkladığınızda, Outlook için Zoom eklentisinin şartlarını ve gizlilik politikasını kabul etmeniz istenecektir. Kabul etmek ve devam etmek için ‘Devam Et’ düğmesine tıklayın.

Bu, Zoom eklentisini Outlook takviminize başarıyla ekleyecektir. Eklentinin e-postanızın üzerine başarıyla sabitlendiğini bildiren yeni bir pencere ve kolay erişim için takvim öğeleri size gösterilecektir. Bu, görünüm takviminde kolayca bir Zoom toplantısı ayarlamanıza olanak tanır.

Not: ‘Outlook için Zoom’ eklentisi doğrudan Microsoft AppSource mağaza listesinden de eklenebilir.

Outlook’tan Zoom Toplantısı Ayarlama

Outlook’ta bir Zoom toplantısı ayarlamak için, daha önce izlendiği gibi aynı ilk adımları izlemeniz gerekir. Outlook hesabınızın ana sayfasına geri dönün ve toplantı için bir tarih seçmek için ‘Takvim’ simgesine tekrar tıklayın. Toplantılar ve hatırlatıcılar için açılır planlayıcıda, pencerenin sağ alt köşesindeki ‘Diğer Seçenekler’ düğmesini tıklayın. Daha fazla seçeneğin bulunduğu toplantı planlayıcı penceresi ekranınızda görünecektir.

Yeni planlama penceresinin üst panelinde Yakınlaştırma simgesini görebileceksiniz. Outlook hesabınıza eklediğiniz eklentidir. Simgeye tıkladığınızda, ‘Yakınlaştırma Toplantısı Ekle’ seçeneğiyle bir açılır liste görünecektir. Üstüne tıkla.

Zoom kimlik bilgilerinizi soran yeni bir pencere daha sonra ekranınızda görünecektir. Zoom hesabınızda oturum açmak ve toplantı programınızı Outlook’a eklemek için bilgilerinizi doldurun.

Zoom hesabınızda başarıyla oturum açtıktan sonra, toplantı planlayıcı pencereniz böyle görünecektir. Eklemek istediğiniz toplantı katılımcılarının bilgisi için toplantıya eklenmiş bağlantı ve toplantı kimliği olacaktır.

Yakınlaştırma toplantınızı Outlook takvimine kaydetmek için toplantının ayrıntılarını doldurun ve sol üst köşedeki ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Bu kadar. Artık bu pratik eklentinin yardımıyla Microsoft Outlook takviminizde bir Zoom toplantısı ayarladınız. Bu, iş arasında platformlar arasında geçiş yapmadan Zoom’da toplantıları kaydetmenizi ve hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top