İOS 12 beta nasıl edinilir

İOS 12 güncellemesi nihayet bugün WWDC 2018'de Apple tarafından açıklandı. Yeni yazılım sürümü birçok yeni özellik getiriyor, ancak Eylül 2018'e kadar resmi olarak mevcut olmayacak. Yani şu anda yapabileceğiniz şey iOS 12'yi almaktır. Yeni işletim sisteminin tadına varmak için iPhone veya iPad'inize beta yüklü.

İOS 12 beta sürümünü edinmek için iOS 12 beta profilini iPhone veya iPad'inize indirip yüklemeniz gerekir. Beta profili, geliştirici hesapları ve genel hesaplar için ayrı olarak mevcuttur. Bugün piyasaya sürülen iOS 12 geliştirici beta, Apple'da geliştirici hesabı olanlara açık olacak, genel beta ise bu ayın ilerleyen günlerinde yayınlanacak.

İOS 12 geliştirici beta sürümünü indirmenin iki yolu vardır. Daha erişilebilir olan beta yapılandırma profili yöntemi ve diğeri iOS 12 beta geri yükleme görüntüsünü bilgisayarınızı kullanarak iTunes aracılığıyla yanıp sönüyor. Güncellemeyi doğrudan cihazınıza indirdiğinden kullanım kolaylığı için iTunes üzerinden konfigürasyon profili yöntemini öneriyoruz.

Geliştirici hesabınız yoksa, genel betanın yayınlanmasını beklemeniz gerekebilir. İOS 12 genel beta sürüm tarihinin geliştirici beta sürümünden 2-4 hafta sonra belirleneceğini umuyoruz. Haziran sonu veya Temmuz başında olabilir.

Ancak beta profilini iPhone veya iPad'inize yükleyerek cihazlarınızı iOS 12 genel beta sürümünü indirmeye hazır tutabilirsiniz. Bu şekilde, Apple'ın genel beta sürümünü yayınladığı gün iOS 12 güncellemesini doğrudan cihazınıza alacaksınız. Güncellemeyi Ayarlar »Genel» Yazılım güncelleme'den manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

İOS 12 kurulumuyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize sormaktan çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir