Google Meet’te Oynanacak 15 Oyun

Mesafeli bağınız için uygulamayı kullanan bir Google Meet kullanıcısı mısınız? Cevabınız evet ise, sanal ortamda biraz eğlenerek salgın durumu hafifletmenin yollarını arıyor olmalısınız. Google Meet’te oynayabileceğiniz bu 15 oyun günü kurtarmak için burada. Bir çalışma ekibi, bir grup arkadaş, bir öğretmen ve hatta sevgili olmanız farketmez, Google Meet oyunlarında herkes için bir şeyler vardır. Dumb […]

Mesafeli bağınız için uygulamayı kullanan bir Google Meet kullanıcısı mısınız? Cevabınız evet ise, sanal ortamda biraz eğlenerek salgın durumu hafifletmenin yollarını arıyor olmalısınız. Google Meet’te oynayabileceğiniz bu 15 oyun günü kurtarmak için burada. Bir çalışma ekibi, bir grup arkadaş, bir öğretmen ve hatta sevgili olmanız farketmez, Google Meet oyunlarında herkes için bir şeyler vardır.

Dumb Charades

Bu, herhangi bir grupla oynayabileceğiniz ikonik bir oyundur, ister iş için mutlu saatler ister çevrimiçi bir sınıf toplantısı, fam-jam, herhangi bir şey. Dumb sessiz sinema, tüm zamanların en eğlenceli tahmin oyunlarından biridir.

Nasıl oynanır. Ekibinizi Google Meet’te toplayın ve geniş bir tema belirleyin. Bunu yaptıktan sonra, bir kişinin o belirli temadan bir şeyi canlandırmasını sağlayarak oyuna başlayın. Çetenin geri kalanı, kişinin neyle uğraştığını tahmin etmek zorunda kalacak. Tahmin biti için yaklaşık bir veya iki dakikalık bir zaman sınırınız da olabilir.

İki Gerçek ve Bir Yalan

Bu içki oyunu, sıkı sıkıya bağlı ofis meslektaşlarınızla bağ kurmanın harika bir yoludur, çünkü hadi, yakın arkadaşlarınız ve SO’nuz tüm yalanlarınızı bilir. Ve aile, yapmayalım.

Nasıl oynanır . Oyun, adı kadar basittir. Takımdaki ilk kişi, kendisi hakkında iki gerçek ve bir yalandan oluşan üç şeyi anlatır. Çetenin geri kalanı, bu üç ifadeden hangisinin yalan olduğunu tahmin etmek zorunda kalacaktı. Hakkınızda ne kadar çok şey bilirlerse, yalanı o kadar hızlı tespit edebilirler.

Resimli

Pictionary, şekil değiştiren bir oyundur. Bu doğru! Çizdiğin resimler kiminle oynadığına bağlı olarak kötüleşiyor. Ayrıca, herhangi bir izleyici ile oynayabileceğiniz böyle bir oyundur.

Nasıl oynanır . Bir konuya karar verin ve ilk oyuncunun o konudan bir şeyler çıkarması gerekir. Grubun geri kalanı, kişinin ne çizdiğini tahmin etmek zorunda kalacak. Bir konuyu düşünmek ve sonra bir şeyler çizmek biraz zihinsel bir hile günü ise, o zaman bir Resimli kelime üreteci kullanabilirsiniz. İnternette bunlardan epeyce var.

Kafiye Haiku

Kendini kelimelerle yazmayı veya ifade etmeyi seven biriyle ya da sadece dedikodu yaparak sanal olarak bağ kurmayı düşünüyorsanız, Rhyme Haiku harika bir buz kırıcıdır.

Nasıl oynanır . Öncelikle, tüm takım arkadaşlarınızın sözlü olarak yaratıcı olduğundan emin olun. ‘Derin düşünceler’, şakalar, şakalar, PJ’ler herhangi bir şey olabilir, sadece sözlü olarak gitmek iyidir. İlk olarak Haiku’nun kurallarına uymayı ve kafiye şemasını eklemeyi unutmayın.

İlk oyuncu üç cümle söyler. İlk cümle 5 hece, ikincisi 7 ve son 5 heceden oluşuyor. Heceler de verilen sayılardan daha az olabilir. Bu cümlelerin her birinin son sözleri kafiyeli olmalıdır. Bunu her zaman yaratıcı, utanç verici ve hatta acınası hale getirebilirsiniz. Kiminle oynadığını unutma.

Etiketle

Hayır. Şirket değil. İsim sadece oyuna uyuyor ve ‘İsim Beş’ oyununun tam tersi. Bu oyunu ebeveynleriniz dahil çeşitli gruplarla oynayabilirsiniz.

Nasıl oynanır . Birinci kişi, niş bir konudan beş şey söyler (niş tutun, çünkü çiçekler gibi geniş konular sıkıcıdır). Grubun geri kalanı, kişinin az önce adlandırdığı şeylerin listesini tahmin etmek veya daha çok ‘etiketlemek’ zorunda kalacaktı. Örneğin, birisinin ‘Sandalye, kar, hiçbir şey, kılıç, saç’ dediğini duyduysanız, bu öküz değil, Jon Snow.

Kahoot

Kahoot harika bir oyundur ve Google Meet’te gerçekleştirilmesi daha kolaydır. Bir sınıfta, kendi başınıza veya herhangi bir grupla oynamak harika bir oyundur. Ayrıca Kahoot, öğretmenlerin oyuna kendi müfredatlarının parçalarını aşılayabilecekleri bir eğitimsel eğlence olarak da kullanılabilir. Herhangi biri için bir eğitim etkinliği düzenlemekle ilgilenmiyorsanız ve kendiniz için biraz rahatlatıcı Kahoot zamanı geçirmek istiyorsanız, o zaman bu da mümkündür.

Kahoot’u Google Meet’te nasıl oynayacağınızla ilgili daha fazla bilgi.

Bağlan

Connect, başka bir çok yönlüdür. Bunu bir ofiste Google Meet, bir aile çağrısı, sanal bir arkadaş gecesi veya hatta erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Nasıl oynanır . Bu oyun için gerekli konu veya tema yok. İlk kişi bir kelime söyler ve sonraki kişi bir öncekiyle bağlantılı başka bir kelime söyler ve döngü devam eder. Örneğin, “Kırmızı” dediyseniz, bir sonraki kelime “Elma” olabilir, ardından “Steve Jobs”, “Michael Jackson” (er, bağlantı nedir? Ölüm. Karanlık? Evet. Akıllı? Elbette).

Şarkıyı tahmin et

Bu her şeyden çok bir baba oyunu değil mi? Sanırım şarkı, yaşlı insanlarla oynamak için harika bir oyun ve dahası nedir? Bu oyunu herhangi bir dilde oynayabilirsiniz ve her zaman sonuna kadar eğlenceli olacaktır.

Nasıl oynanır . Basit! Bir kişi bir şarkı mırıldanır ve grubun geri kalanı içinde şarkı sözü olmayan şarkıyı tahmin etmelidir. Eğlenceli, bize güvenin. Konsept o kadar da iyi değil, ancak oyun aile ile bağ kurmak için harika bir zaman. Tek bir şarkı sözü söylememeyi unutma. Mırıldanabilirsin, parmaklarını şıklatabilirsin, her şey Sadece kelime yok.

Evet bende var

Bu sanal oyunlarla ilgili bir şey, bir sesli arama üzerinden bile oynanabilmeleridir, ancak yüz yüze oynamak (elbette bir video görüşmesi yoluyla) tamamen yeni bir vibe. Şimdi, Hiç sahip olmadım, tüm zamanların en iyi içki oyunlarından biri, ama biraz yer değiştirsek nasıl olur?

Nasıl oynanır. Bu oyunu kapalı bir çemberle oynamak en iyisidir. Tüm oyuncuların elinde bir içki olması gerekir ve birinci kişi yaptığı bir şeyi söyler ve yapmayan katılımcılar içkilerini yudumlamak zorunda kalır. Temel olarak, bu iğrenç şeyleri yapmayanlar susuz kalır! Hareket için portakal suyu!

Simon Söylemez

Bu ilginç bir oyun.

Nasıl oynanır . Toplantı sahibi, video görüşmesinde bir şeyi canlandırır ve geri kalan katılımcılar da aynı şeyi yapmalıdır. Hadi neden Simon’ı bunun dışında bıraktın? Ama kelimeleri kullanmak yok. Örneğin, katılımcılarınızın size kırmızı bir şey bulmasını istiyorsanız, onlara kırmızı bir şey gösterirsiniz.

İkincisinin Simon tarafından neyin gösterildiğine dair anlayışı, buradaki tahmin oyununun bir parçasıdır. Rengin değil, gösterdiğiniz nesne olduğunu düşünüyorlarsa, daha çok tahmin etmeleri gerekir. Doğru tahmin eden bir sonraki Simon olabilir.

20 Soru

Bu, herhangi bir yaş grubu ile oynanabilecek bir başka kapsamlı tahmin oyunudur. Ayrıca buradaki kuralları biraz esnetebilir ve bu oyunu bir buz kırıcı olarak kullanabilirsiniz.

Nasıl oynanır . Tüm takım geniş bir konu seçer ve oyunculardan birinin seçilen konudan bir şeyler düşünmesi gerekir. Grubun, kişinin 20 soru sorarak ne düşündüğünü tahmin etmesi gerekir. Ve bu sorulara sadece ‘Evet’ veya ‘Hayır’ ile cevap verilmelidir. (Aptalca, ancak bir noktadan sonra zorlaşabilir).

Bu oyunu 20 soruda birini tanımak için bir buz kırıcı olarak kullanıyorsanız, o zaman her iki yönde de değişir. İlk çevrimiçi Google Meet tarihinizse, “Evet” veya “Hayır” yanıtlarını taşıyabilecek akıllıca sorular sorun. Gri sorulardan kaçının.

Ben casusluk

Bu, özellikle çok sayıda katılımcı için etkileşimli bir oyundur.

Nasıl oynanır . Tüm takım arkadaşlarınızı toplantıya dahil edin ve başka birinin video arka planında gördüğünüz bir şeyi açıklayarak oyuna başlayın. Arka planlar ne kadar fazlaysa o kadar iyidir.

Sadece gördüklerinizi belli belirsiz anlatın ve ekibin geri kalanı nesnenin görüldüğü videoyu denemek ve çözmek zorunda kalacaktır. Sağduyulu bir nesne olduğundan ve fark edilmesinin çok kolay olmadığından emin olun. Ancak, herkes için de açıkça görülebilir olmalıdır.

Şarkı Sessizliği

Sadece kayıt için, bu inanılmaz bir Hint oyunu, özellikle düğün törenlerinde. Adı Singing Charades olup olmadığından emin değilim, ama adı gayet iyi uyuyor. Bu oyun, güçlü bir internet bağlantısı gerektirir. Aksi takdirde, içindeki muhteşem banyo şarkıcısı bile kırık bir boru gibi ses çıkarırdı.

Nasıl oynanır . Öncelikle şarkı söyleyen bir toplulukla oynadığınızdan emin olun (ne kadar çoksa o kadar korkutucu). İlk oyuncu bir şarkı söyler (yarı yolda, lütfen) ve sonraki oyuncu bir önceki şarkının sonunun son harfinden başlayarak başka bir şarkı söyler.

Kafa karıştırıcı? Hadi biraz parçalayalım. Söylediğiniz yarım şarkının son cümlesi bir L ile bittiyse, bir sonraki oyuncunun L ile başlayan bir şarkıyı söylemeye başlaması gerekir. Bu kadar basit. Ama unutma, şarkıya baştan başlamalısın. Ortadan kesmeye ve mektuba rastgele bir şarkı sözü uydurmaya çalışılmasına izin verilmez.

Zaten Kimin Hattı?

Gösteri ile ilgisi yok. Sadece isim oyuna uyuyor. Bu, ‘o kadar da yakın olmayan’ büyük kalabalıklarla oynamak için harika bir oyundur. Sınıf toplantısı, çalışma ekibi araması veya hatta büyük bir aile çevrimiçi görüşmesi (uzak akrabalar ve bilinmeyen kuzenlerle), bu tür gruplar için harika çalışıyor.

Nasıl oynanır . Oyunculardan biri bir cümle söyler ve ilk katılımcının bunu kimin söylediğini tahmin etmesi gerekir. Basit ve anlamsız mı? Hayır. Ne münasebet. Şimdi, tahmin eden kişi dışında tüm oyuncuların videoları kapatılacaktır.

Buradaki konuşmacının tonu ve karakteri en az dalgalanmaya sahip bir cümle anlatması gerekir. Toplu olarak basit bir cümle seçebilir ve bunu sırayla söyleyebilirsiniz. Bu, “çok yakın olmayan” biti resmin içine girdiği yerdir. İlişki ne kadar belirgin olursa, tahmin ederken o kadar kafa karıştırıcı ve heyecan verici hale gelir. Öyleyse, bu kimin çizgisiydi?

Dudaklarımı oku

Sonuncu ama bir o kadar önemli. Read My Lips, herhangi bir sanal toplulukla oynamak için harika bir oyundur. Nezaket seviyeleri, kiminle oynadığına bağlı olarak değişir.

Nasıl oynanır . Bir oyuncu sözsüz, sadece dudaklarını oynatarak bir cümle söyler ve geri kalanı o kişinin ne söylemeye çalıştığını tahmin etmek zorunda kalır. Bu oyun, kalabalık bir odanın diğer tarafındaki kocanıza sessizce bir şeyler bağırmanız gereken zamana oldukça benziyor.

Hangi nişe girdiğiniz önemli değil – filmler, müzik, şiir, önemsiz şeyler, herhangi bir şey, bu 15 oyunda her şeyden biraz var!

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top