Google Meet Plus Chrome Uzantısı Nasıl Kullanılır

Google Meet, görüntülü toplantılar yapmak için harika bir yerdir. Bir toplantı başlatmak için ihtiyacınız olan tek şey, çoğu insanın zaten sahip olduğu bir Google hesabıdır ve yoksa, bir tane edinmek yalnızca bir dakikanızı alır – ve gitmeniz iyi olur. Tüm özelliklerinden yararlanmak için bir masaüstü uygulaması indirmenize bile gerek yok.

Ama gerçek şu ki, rakiplerinden daha fazla özelliğe sahip değil. Şimdi, özel bir masaüstü uygulaması yerine bir tarayıcıda çalışması, ona başka bir avantaj sağlıyor. Üçüncü taraf geliştiriciler, kendiliğinden mevcut olmayan özelliklere destek eklemek için tarayıcı uzantıları oluşturabilir. Google Meet kullanıcıları için sahip olması gereken bu tür bir uzantı, ‘Google Meet Plus’ uzantısıdır.

Google Meet Plus, esasen tümü tek bir uzantı içinde toplanmış bir özellikler paketidir. Toplantılarınızı tamamen eğlenceli, etkileşimli oturumlara dönüştürecektir.

Google Meet Plus Uzantısı Nasıl Yüklenir?

Google Meet Plus’ı yüklemek için Chrome Web Mağazası’na gidin. Onu arayın veya oraya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Oraya vardığınızda, ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Chrome’dan bir onay iletişim kutusu görünecektir. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı Ekle’yi tıklayın.

Uzantı simgesi, tarayıcınızın adres çubuğunda görünecek ve bir sonraki Google Meet toplantınızda kullanılmaya hazır olacaktır. Uzantıyı devam eden bir toplantı sırasında yüklediyseniz, kullanabilmek için sayfayı yeniden yüklemeniz ve toplantıya yeniden katılmanız gerekir.

Google Meet Plus Chrome Uzantısını Kullanma

Google Meet Plus uzantısı, birçok özelliğe sahiptir, bunların çoğu ücretsizdir ve geri kalanı aylık abonelik için satın alabilirsiniz. Ancak uzantıyı tam anlamıyla kullanmak için, uzantının özelliklerinin çoğu toplantının diğer katılımcılarıyla etkileşime girmeyi ve bu etkileşimleri eğlenceli hale getirmeyi içerdiğinden, toplantıdaki diğer katılımcıların da yüklemesi gerekir.

Ancak, tarayıcılarına uzantı yüklenmeden bu etkileşimlerin hiçbirini göremezler. Şimdi, diğer katılımcılardan onu yüklemelerini isteyebilirsiniz ve isteyip istemedikleri onlara kalacaktır.

Şimdi, kuruluşun yöneticisiyseniz, kibarca sormak yerine herkesin uzantıyı kullandığından emin olma seçeneğiniz var. G Suite yöneticileri, diğer kuruluş üyelerinin hesaplarına herhangi bir uzantıyı zorunlu olarak yükleyebilir. Ve bunu yalnızca G Suite yöneticileri yapabileceğinden, bu, Google Meet’i ücretsiz bir hesapla kullanıyorsanız, bu seçeneği kullanamayacağınız anlamına gelir.

Google Meet Plus Temel özellikleri

Google Meet Plus uzantısını yüklediğinizde, uzantı araç çubuğu toplantıda görünecektir. Temel bilgilerle başlayalım. Toplantıda herhangi bir yere, ekranın ortasında bile sürükleyip park edebilirsiniz. Araç çubuğunu sürüklemek için araç çubuğunun sağ ucundaki ‘hareket ettirici’ simgesine tıklayın.

Hatta tamamen ortadan kaldırmak için toplantı araç çubuğuna küçültebilirsiniz. ‘Simge durumuna küçült’ düğmesi, hareket işaretçisinin yanındadır – sağdaki sondan bir önceki simge.

Küçültmek için üzerine tıklayın ve toplantı araç çubuğunda GMP için ek bir simge görünecektir. Uzantı araç çubuğunu tekrar gerçekleştirmek için üzerine tıklayın.

GMP simgesi toplantı araç çubuğuna eklenir.
PS Arka plan rengi, GMP’nin başka bir özelliği kullanılarak değiştirildi.

Uzantının tüm temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ve çok fazla var!

Google Meet Plus Ayarları

Bu, GMP’nin sunduğu işlevsel özelliklerden biridir, yani sadece toplantılarınızı daha eğlenceli hale getirmek için mevcut değildir, bu nedenle listede kendi yerini hak eder. Ve bu özellik sizin tarafınızdan çalışır, bu nedenle toplantıda hiç kimse GMP uzantısına sahip olmasa bile, yine de keyfini çıkarabilirsiniz. GMP için ayarlar seçeneğini genişletmek için araç çubuğundaki ‘Ayarlar’ simgesine tıklayın.

Ayarlar simgesi, GMP için ayar menüsünü genişletir.

Diğer Temel Özellikler

Yapılandırılabilir ayarlar seçeneğinin yanı sıra, GMP, etkileşimlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için çoğunlukla var olan birçok başka temel özellik sunar.

Ayarlar simgesinin solundaki simgeler GMP Free özellikleri içindir.

Ek olarak, GMP’siz kullanıcılar, bir GMP Pro kullanıcısı tarafından başlatılan ve Pro özelliklerini de içeren tüm eylemleri görebilir. Dolayısıyla, bir GMP Pro kullanıcısı bir toplantıda GMP Pro’yu kullanarak bir Beyaz Tahta oturumu başlatırsa, tüm GMP’siz kullanıcılar bunu görebilir.

Google Meet Plus Pro Özellikleri

GMP ayrıca, tek bir lisans için ayda 4,39 ABD doları olan ve 10 lisansa kadar farklı planları olan Pro özellikleri için abonelik tabanlı bir hizmet sunar. Ayrıca bir abonelik satın aldığınızda 3 günlük ücretsiz deneme sunar, böylece sizin için olup olmadığına karar vermeden önce tüm özellikleri deneyebilirsiniz. Aboneliğin maliyetini değerli kılan çok sayıda özellik vardır.

‘Ayarlar’ simgesinin sağındaki özellikler bir Pro aboneliğine dahildir.

Google Meet için pek çok uzantı var, ancak hiçbiri böyle bir özellik yelpazesi sunmuyor. Google Meet’te sık sık toplantı yapıyorsanız ve deneyimi geliştirmek için bir şeyler arıyorsanız, kesinlikle denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir